Notowania

KNF chce przestrzegać klientów banków. Będzie nowa strona internetowa

Komisja Nadzoru Finansowego przygotowuje nową stronę internetową, na której lepiej wyeksponuje sprawy związane z bezpieczeństwem klientów korzystających z usług instytucji finansowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JACEK DOMINSKI/REPORTER/EAST NEWS)

- Ostatnio doświadczyliśmy cyberataku na naszą stronę internetową. Przygotowując nowe rozwiązanie informatyczne chcielibyśmy lepiej wyeksponować na nowej stronie kwestie związane z bezpieczeństwem klientów instytucji finansowych - poinformował przewodniczący KNF Marek Chrzanowski.

Z kolei w odpowiedzi na poselskie zapytanie przewodniczący Komisji poinformował, że w najbliższych dniach planowany jest kolejny audyt bezpieczeństwa działającej aktualnie strony KNF. Zostanie on przeprowadzony przez dedykowaną do zwalczania cyberprzestępczości jednostkę Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Według Chrzanowskiego po ostatnim cyberataku w KNF wprowadzono dodatkowe mechanizmy zabezpieczające i rozwiązania techniczne w celu zapobieżenia naruszeń bezpieczeństwa teleinformatycznego Urzędu. Dodatkowo uruchomiono przegląd procedur wewnętrznych i rozpoczęto współpracę z zewnętrznym audytorem.

Na początku lutego na stronie internetowej KNF zidentyfikowana została próba ingerencji z zewnątrz w system informatyczny. Strona została wyłączona przez administratorów w celu zabezpieczenia materiału dowodowego.

Materiały dowodowe związane z tym zdarzeniem zostały zabezpieczone przez organy ścigania. Wszczęto śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie i Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Według KNF brak jest przesłanek wskazujących na Komisję jako cel ataku. Zaatakowana strona została wykorzystana przez sprawców jako przekierowanie jej użytkowników do innych stron internetowych dystrybuujących złośliwe oprogramowanie.

Tagi: knf, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-03-2017

BoboSprawa jest oczywista :zabierz kasę z banku zanim zamrożą konta i zagrabią ci pieniądze

12-03-2017

sebo-Wpadłem dziś na ciekawy serwis s aukcjami od zeta trafiony.ga Jeszcze chyba mało znany i łatwo coś wygrać

13-03-2017

Anka95W 1939 Hitler też zapytał, kto w Europie jest przeciw atakowi na Polskę i też Polska przegrała 1:27.

Rozwiń komentarze (13)