Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

KNF chce przestrzegać klientów banków. Będzie nowa strona internetowa

13
Podziel się:

Komisja Nadzoru Finansowego przygotowuje nową stronę internetową, na której lepiej wyeksponuje sprawy związane z bezpieczeństwem klientów korzystających z usług instytucji finansowych.

KNF chce przestrzegać klientów banków. Będzie nowa strona internetowa
(JACEK DOMINSKI/REPORTER/EAST NEWS)

- Ostatnio doświadczyliśmy cyberataku na naszą stronę internetową. Przygotowując nowe rozwiązanie informatyczne chcielibyśmy lepiej wyeksponować na nowej stronie kwestie związane z bezpieczeństwem klientów instytucji finansowych - poinformował przewodniczący KNF Marek Chrzanowski.

Z kolei w odpowiedzi na poselskie zapytanie przewodniczący Komisji poinformował, że w najbliższych dniach planowany jest kolejny audyt bezpieczeństwa działającej aktualnie strony KNF. Zostanie on przeprowadzony przez dedykowaną do zwalczania cyberprzestępczości jednostkę Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Według Chrzanowskiego po ostatnim cyberataku w KNF wprowadzono dodatkowe mechanizmy zabezpieczające i rozwiązania techniczne w celu zapobieżenia naruszeń bezpieczeństwa teleinformatycznego Urzędu. Dodatkowo uruchomiono przegląd procedur wewnętrznych i rozpoczęto współpracę z zewnętrznym audytorem.

Na początku lutego na stronie internetowej KNF zidentyfikowana została próba ingerencji z zewnątrz w system informatyczny. Strona została wyłączona przez administratorów w celu zabezpieczenia materiału dowodowego.

Materiały dowodowe związane z tym zdarzeniem zostały zabezpieczone przez organy ścigania. Wszczęto śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie i Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Według KNF brak jest przesłanek wskazujących na Komisję jako cel ataku. Zaatakowana strona została wykorzystana przez sprawców jako przekierowanie jej użytkowników do innych stron internetowych dystrybuujących złośliwe oprogramowanie.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(13)
Kunda
7 lat temu
A kiedy likwidacja lichwy Prowidenta i tych firm pożyczkowych Rzad nic z tym nie robi bon ktos to patronuje
ol
7 lat temu
a gdzie było KNF jak banki oferowały franki ?????? To największa afera w polskim sektorze bankowym a KNF teraz umywa ręce....
alojzy
7 lat temu
Nareszcie o 20 lat za późno, ale lepiej niż wcale, tak działa polskie państwo, dlaczego istnieje tyle firm pseudopożyczkowych które oszukuja ludzi, bo banki to oszukuja reklama,ale te firm krzak to oszukuja w podstepny perfidny sposób, i dlaczego nie ma abolicji dla ludzi których oszukali,powinna byc ustawa,że wszyscy oszukani nie pałca odsetek i zwraca im sie wszystko co stracili na takich oszustach,ostatnio oględałem jak oszukali samotna matke z dwojką dzieci na mieszkanie, wpisali jej w pozyczke utrate mieszkania,takie skandale robią, jak mozna nie powinni wyjśc z więzienia, wiedzieli o jej sytuacji a mimo to ja oszukali
Głos
7 lat temu
Komu ta instytucja jest potrzebna i utrzymywanie przez lata nieodpowiedzialnych tam ludzi, naruszających obywateli na straty? Co po waszej stronie jak i tak prawdy tam nie ma bo za tajskie informacji o instytucjach finansowych budżecie za to pieniądze.
ja
7 lat temu
By uniknąć problemów finansowych, naciągaczy i oszustów, potrafić wykryć wszelkie pułapki potrzebna jest finansowa wiedza. Z choćby podstawami tejże wiedzy i zdrowym rozsądkiem można uniknąć czegoś takiego jak AmberGold czy kredyt frankowy. Tego raczej w szkole się nie uczy. Słyszeliście o książce "Emeryytura nie jset Ci potrezbna"? opisuje jak działają pieniądze, aby ludzie potrafili budować swoje majątki i ustrzegli się błędów finansowych.