Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
KNF chce przestrzegać klientów banków. Będzie nowa strona internetowa

KNF chce przestrzegać klientów banków. Będzie nowa strona internetowa

Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/EAST NEWS

Komisja Nadzoru Finansowego przygotowuje nową stronę internetową, na której lepiej wyeksponuje sprawy związane z bezpieczeństwem klientów korzystających z usług instytucji finansowych.

- Ostatnio doświadczyliśmy cyberataku na naszą stronę internetową. Przygotowując nowe rozwiązanie informatyczne chcielibyśmy lepiej wyeksponować na nowej stronie kwestie związane z bezpieczeństwem klientów instytucji finansowych - poinformował przewodniczący KNF Marek Chrzanowski.

Z kolei w odpowiedzi na poselskie zapytanie przewodniczący Komisji poinformował, że w najbliższych dniach planowany jest kolejny audyt bezpieczeństwa działającej aktualnie strony KNF. Zostanie on przeprowadzony przez dedykowaną do zwalczania cyberprzestępczości jednostkę Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Według Chrzanowskiego po ostatnim cyberataku w KNF wprowadzono dodatkowe mechanizmy zabezpieczające i rozwiązania techniczne w celu zapobieżenia naruszeń bezpieczeństwa teleinformatycznego Urzędu. Dodatkowo uruchomiono przegląd procedur wewnętrznych i rozpoczęto współpracę z zewnętrznym audytorem.

Na początku lutego na stronie internetowej KNF zidentyfikowana została próba ingerencji z zewnątrz w system informatyczny. Strona została wyłączona przez administratorów w celu zabezpieczenia materiału dowodowego.

Materiały dowodowe związane z tym zdarzeniem zostały zabezpieczone przez organy ścigania. Wszczęto śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie i Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Według KNF brak jest przesłanek wskazujących na Komisję jako cel ataku. Zaatakowana strona została wykorzystana przez sprawców jako przekierowanie jej użytkowników do innych stron internetowych dystrybuujących złośliwe oprogramowanie.

KNF, cyberbezpieczeństwo
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
Kunda
2017-03-14 11:57
A kiedy likwidacja lichwy Prowidenta i tych firm pożyczkowych
Rzad nic z tym nie robi bon ktos to patronuje
ol
2017-03-14 11:54
a gdzie było KNF jak banki oferowały franki ??????
To największa afera w polskim sektorze bankowym a KNF teraz umywa ręce....
alojzy
2017-03-14 09:27
Nareszcie o 20 lat za późno, ale lepiej niż wcale, tak działa polskie państwo, dlaczego istnieje tyle firm pseudopożyczkowych które oszukuja ludzi, bo banki to oszukuja reklama,ale te firm krzak to oszukuja w podstepny perfidny sposób, i dlaczego nie ma abolicji dla ludzi których oszukali,powinna byc ustawa,że wszyscy oszukani nie pałca odsetek i zwraca im sie wszystko co stracili na takich oszustach,ostatnio oględałem jak oszukali samotna matke z dwojką dzieci na mieszkanie, wpisali jej w pozyczke utrate mieszkania,takie skandale robią, jak mozna nie powinni wyjśc z więzienia, wiedzieli o jej sytuacji a mimo to ja oszukali
Pokaż wszystkie komentarze (13)