Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

PILNE
Polacy kupują na potęgę. Sprzedaż detaliczna rośnie w szybkim tempie

KNF wpisała spółkę Insurance Link na listę ostrzeżeń

KNF wpisała spółkę Insurance Link na listę ostrzeżeń

Fot. Wlodzimierz Wasyluk/East News

Komisja Nadzoru Finansowego wpisała na listę ostrzeżeń publicznych spółkę Insurance Link sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie - poinformowała KNF w piątkowym komunikacie.

Spółka została wpisana w dziale zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 47 i art. 48 ustawy o pośrednictwie ubezpieczeniowym. Chodzi o nieuprawnione wykonywanie działalności agencyjnej, czynności agenta ubezpieczeniowego oraz prowadzenie działalności brokerskej w zakresie ubezpieczeń lub w zakresie reasekuracji bez wymaganego zezwolenia.

Zawiadomienie zostało złożone w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Praga Południe.

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których KNF zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

SKOK-i. Niekończąca się afera

W 2009 roku na taką listę wpisana została np. spółka Amber Gold, co jednak, jak wynika m.in. z prac sejmowej komisji śledczej, nie skłoniło prokuratury do zajęcia się tą spółką i w efekcie naraziło wiele osób na straty finansowe.

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
al405
2017-07-09 09:23
No i tylko ostrzeżenie ? A dlaczego nie zabronić im prowadzenia tego syfu? oczywiscie po dokladnym sprawdzeniu. Tak robili też w slrawie chorego Amber Gold - tylko ostrzegamy a wy kochani liczacy na szybki zysk inwestujcie my bardzo liczymy na waszą głupotę , brak wiedzy no i oczywiscie szybkie pozbycie się środków finansowych - ale waszych.