Notowania

KNF ma nowego tymczasowego szefa. Już oficjalnie

Po odwołaniu Marka Chrzanowskiego ze stanowiska przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego, jego funkcję tymczasowo objął jeden z dotychczasowych zastępców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Bereźnicki)
KNF ma nowego tymczasowego szefa

- Premier Mateusz Morawiecki odwołał z dniem 14 listopada Marka Chrzanowskiego ze stanowiska przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego oraz powierzył pełnienie obowiązków szefa KNF Marcinowi Pachuckiemu, dotychczasowemu zastępcy przewodniczącego - podała Komisja na stronie internetowej.

Pachucki to jeden z dwóch zastępców dotychczasowego szefa KNF. Odpowiadał za Pion Nadzoru nad Rynkiem Kapitałowym i Pion Nadzoru nad Rynkiem Ubezpieczeniowym.

Z nadzorem finansowym związany niemal od początku swojej drogi zawodowej, w trakcie której przeszedł przez wszystkie szczeble w strukturze nadzorczej. Pracę w Urzędzie Komisji Papierów Wartościowych i Giełd rozpoczął w 2001 r.

W 2017 roku Pachucki był przesłuchiwany przez komisję śledczą ds. Amber Gold. - Ciężko nam odpowiadać za działania prokuratury, moim zdaniem zrobiliśmy wszystko, co było możliwe - mówił.

Dotychczasowy przewodniczący KNF Marek Chrzanowski został odwołany ze stanowiska w związku z opublikowanym przez Gazetę Wyborczą nagraniem jego nieoficjalnej rozmowy z Leszkiem Czarneckim, właścicielem m.in. Getin Noble Banku.

Chrzanowski miał zaproponować przychylność Komisji w zamian za zatrudnienie wskazanego przez siebie radcy prawnego. Na spotkaniu miała też paść kwota wynagrodzenia - 1 proc. wartości rynkowej banku.

Marek Chrzanowski w chwili objęcia stanowiska miał 35 lat i zerowe doświadczenie nie tylko w kierowaniu urzędem, ale także w nadzorowaniu instytucji finansowych. Nie pracował ani w KNF, ani w NBP, ani w żadnej innej państwowej instytucji. Był pracownikiem naukowym SGH.

Tagi: afera knf, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-11-2018

BABCIAZLODZIEJ ZLODZIEJEM POGANIA krzywdy sobie i pisowi nie zrobia

15-11-2018

KasjerA ten nowy-stary to niby nic nie wiedział jak mafia wyciąga kasę od bankierów? Ciekawe ile Solorz zapłacił za zatrudnienie rekomendowanego prawnika.

15-11-2018

KAMZ deszczu pod rynnę. Ten to dopiero nam pokaże.

Rozwiń komentarze (29)