Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

KNF straszy tokenami. Więcej możemy wygrać na ucywilizowaniu tego rynku

4
Podziel się:

- Apeluję, żeby KNF jak najszybciej utworzył grupę roboczą do spraw Initial Coin Offerings - pisze w komentarzu do dzisiejszego raportu komisji Arkadiusz Regiec z Beesfund. Jego zdaniem polska ma szansę stać się globalnym liderem na błyskawicznie rosnącym rynku.

KNF straszy tokenami. Więcej możemy wygrać na ucywilizowaniu tego rynku
(materiały prasowe)

- Apeluję, żeby KNF jak najszybciej utworzył grupę roboczą do spraw Initial Coin Offerings - pisze w komentarzu do dzisiejszego raportu komisji Arkadiusz Regiec z Beesfund. Jego zdaniem Polska ma szansę stać się globalnym liderem na błyskawicznie rosnącym rynku. By tak się stało trzeba go jednak ucywilizować i zalegalizować. Na razie Komisja Nadzoru Finansowego jedynie straszy przed tokenami finansującymi startupy.

Cieszy, że KNF dostrzega rosnący rynek Initial Coin Offerings, który w tym roku wyniósł pona 3 mld dolarów i ma szansę przekroczyć barierę 4 mld dolarów w tym roku*. Oczywistą również sprawą jest fakt, że jako urząd ma obowiązek ostrzegać przed ryzykiem związanym z tą nowatorską metodą pozyskiwania kapitału. Zwłaszcza, że na rynku faktycznie pojawia się wiele ofert, które odbiegają od realiów zarówno w warstwie możliwości technicznej realizacji, jak i zdolności zespołów zarządzających.

Warto jednak do tych czerwonych, ostrzegawczych barw komunikatu dodać trochę koloru zielonego. Mamy do czynienia z fenomenem w skali globalnej, który możemy zaprzęgnąć do realizacji naszych celów gospodarczych, czyli przyciągnięcia kapitału z całego świata i wzmocnienia firm zarejestrowanych w Polsce.

Nie możemy przegapić tej okazji. Dlatego apeluję, żeby KNF jak najszybciej utworzył grupę roboczą do spraw Initial Coin Offerings (zwłaszcza, po niedawno przedstawionym na Kongresie 590 raporcie odnoście fintechów i powstaniu takich grup np. ds. crowdfundingu) i przygotował prostą i łatwą legislację zapewniającą pewność działań dla polskich startupów z branży fintech w tym obszarze.

Technologia blockchain i jej wykorzystanie na krajowym rynku kapitałowym, może pomóc nam przeskoczyć kilka etapów w rozwoju. Błyskawiczne przygotowanie takiej legislacji, uczyni z nas globalnego lidera na rynku rosnącym o kilkaset procent rocznie.

Warto, żebyśmy nie przegapili tego wyjątkowego momentu, kiedy to bariery wejścia są jeszcze niskie. Inaczej zawsze będziemy naśladowcami, a to nie tworzy wartości dodanej w kraju tylko za granicą. Tylko od nas zależy czy znajdziemy się w czołówce peletonu, czy będziemy go zamykali.

Taka szansa zdarza się rzadko, mam nadzieję, że polski regulator i instytucje otoczenia rynku kapitałowego ja wykorzystają.

_ Arkadiusz Regiec, prezes spółki Beesfund, szef Polskiego Towarzystwa Crowdfundingu, twórca blockchainowego projektu tokenbridge. _

wiadomości
waluty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
kacper
6 lat temu
To tak jak "ucywilizować" Amber Gold
Jt
6 lat temu
Kapital można zdobyć w ten sam sposób wydając akcje. Tak KNF ma racje podobnie jak bitcoin te transakcje sa dla cwaniaczkow i oszustów do prania lewrgo kapitalu. Tak można wyprać każde środki z narkotyków oraz terroryzmu. Popieram zniesienie kryptowalut. To swindel naszych chorych czasów.
Jt
6 lat temu
Kolejne nabijanie biednych przez belkot cwaniaczka
adam
6 lat temu
WTF!!! jak się pisze jakiś lobbistyczny bełkot to wypada dać na wstępie chociaż kilka słów wyjaśnienia o czym mowa