Notowania

opcje
18.02.2009 16:00

KNF prześwietli opcje walutowe

Komisja uważa, że za zamieszanie odpowiadają strony podpisanych umów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Adam Warżawa)

Zastępca przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego Artur Kluczny ocenia, że winę za zamieszanie z opcjami walutowymi ponoszą instytucje, które takie umowy podpisywały. W wyniku zawarcia niekorzystnych kontraktów i spadku wartości złotego część firm ma duże problemy finansowe.

Wiceprzewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego nie ma wątpliwości, że za zamieszanie na rynku odpowiadają strony podpisywanych umów.

* [ Sposoby Pawlaka na opcje walutowe ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sposoby;pawlaka;na;opcje;walutowe,1,0,427777.html )

Artur Kluczny uważa, że spór o opcje walutowe może zostać rozwiązany, jednak wymaga to dobrej woli obu stron, które podpisały umowę.

Zdaniem wiceprzewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego, w celu uniknięcia podobnych problemów w przyszłości konieczne jest wprowadzenie w bankach mechanizmów kontroli podejmowanego ryzyka.

* [ O kryzysie finansowym czytaj w serwisie specjalnym Money.pl ]( http://www.money.pl/kryzys/ )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: opcje, wiadomości, waluty, wiadmomości, gospodarka, pieniądze, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz