Notowania

gospodarka
20.09.2016 02:15

Ponad 7 mld zł na kolejowe połączenia z zagranicą

- PKP zainwestują ponad 3 mld zł w poprawę połączeń transgranicznych na wschodzie i zachodzie Polski. Kolejne 4 mld zł zostaną wydane na polepszenie dostępu do portów - pisze "Rzeczpospolita". Koleją za granicę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia/StuporesMundi public domain)

- PKP zainwestują ponad 3 mld zł w poprawę połączeń transgranicznych na wschodzie i zachodzie Polski. Kolejne 4 mld zł zostaną wydane na polepszenie dostępu do portów - pisze "Rzeczpospolita".

PKP zainwestują ponad 3 mld zł w poprawę połączeń transgranicznych na wschodzie i zachodzie Polski. Pozwoli to zwielokrotnić liczbę przekraczających granicę pociągów i skrócić czas jazdy. Kolejne 4 mld zł zostaną wydane na polepszenie dostępu do portów, co ma ułatwić eksport i zwiększyć międzynarodowy tranzyt towarowy na kierunku północ-południe.

Według zarządzającej infrastrukturą spółki PKP Polskie Linie Kolejowe (PLK) poprawi to konkurencyjność kolei wobec tańszych i znacznie szybszych TIR-ów. Na granicy zachodniej już w grudniu ma być uruchomione nowe połączenie między Polską a Niemcami przez Nysę Łużycką. Pociągi pojadą po nowym moście granicznym na odcinku Bielawa Dolna-Horka. Będzie to najkrótszy przejazd pomiędzy Wrocławiem a Lipskiem i Berlinem.

Na Wschodzie PLK będą poprawiać połączenia z Ukrainą. Już został zakończony przetarg na projekt i przebudowę stacji Medyka: na przełomie października i listopada ma być podpisana warta ponad 51 mln zł umowa z firmą ZUE.

Tagi: gospodarka, pap, pkp, "Rzeczpospolita", przegląd prasy, wiadomości, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-09-2016

aghrra34Trzeba wysyłać więcej taniej siły roboczej na Zachód i sprowadzać z Ukrainy więcej brakujących rąk do pracy w Polsce

20-09-2016

PEPETylko nic upadlińskim złodziejom nie dawać bez 100% przedpłaty - albo nie zapłacą,albo nie dostarczą towaru osazuści,tak jak mnie 2 razy!!!!!! UWAGA … Czytaj całość

20-09-2016

ZNTK WROCŁAWNa Ukrainę tylko w jedna stronę,ale wschodnią .

Rozwiń komentarze (9)