Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kolej Rail Baltica może wreszcie ruszyć

9
Podziel się:

- Litwa, Łotwa i Estonia uzgodniły sposób rozliczania przetargów na roboty przy budowie łączącej je m.in. z Polską trasy. Bruksela nie zabierze im dofinansowania - informuje "Rzeczpospolita".

Kolej Rail Baltica może wreszcie ruszyć
(Sebastian Terfloth/wikimedia (CC BY-SA 3.0))

Podczas posiedzenia rady nadzorczej spółki joint venture RB Rail przedstawiciele republik nadbałtyckich porozumieli się co do wspólnego modelu zakupów i podziału stref odpowiedzialności przy realizacji trasy kolejowej Rail Baltica - poinformowała spółka w czwartek.

Litwa, Łotwa i Estonia uzgodniły, że wszystkie przetargi zostaną podzielone na trzy grupy: przetargi tylko spółki RB Rail, własne każdego państwa i odpowiedzialnej za inwestycję organizacji pod kontrolą spółki oraz wspólne dla wszystkich zakupy.

Rail Baltica ma być gotowa do 2024 r. Połączy Estonię, Łotwę i Litwę z Polską i Niemcami (Berlin). W planach jest przedłużenie trasy do Wenecji, a także tunel podmorski między Tallinem a Helsinkami. W tym roku Litwa zakończy modernizację odcinka od granicy z Polską do Kowna.

inwestycje
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(9)
Jaro
8 lat temu
Piękne zdjęcie jako ilustracja. Z niemieckim ICE 3. Żeby takie pociągi mogły pojechać przez Polskę trzeba zbudować od nowa praktycznie wszystko - począwszy od podbudowy torów, na słupach trakcyjnych kończąc. Jakoś nie wierzę że wyrobimy się w eeeee... 8 lat?! Chyba tylko, jak zwykle, na papierze.
andrzej
8 lat temu
[QUOTE] Rail Baltica ma być gotowa do 2024 r. [/QUOTE] Słyszałem że w 2224 r.
Makrela
8 lat temu
Te państwa niech ogłoszą przetargi,ale wygrać je mogą firmy z Niemiec.
gutek
8 lat temu
Polska się nie wyrobi
mar
8 lat temu
Republiki nadbałtyckie? Kto to pisał!