Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koleje: prawdopodobnie do południa potrwa usuwanie elektrowozu

0
Podziel się:

Przed przywróceniem ruchu konieczne będą naprawy zdewastowanego szlaku.

Koleje: prawdopodobnie do południa potrwa usuwanie elektrowozu
(PAP/Piotr Polak)

Prawdopodobnie do południa potrwa usuwanie z nasypu torów elektrowozu ET22. To ostatni nieuprzątnięty element po sobotniej katastrofie. Teren wypadku zostanie ogrodzony i będzie dozorowany - poinformował Zakład Linii Kolejowych w Kielcach.

Po uprzątnięciu elektrowozu Zakład przystąpi najpierw do odbudowy toru, a potem odbudowy sieci - poinformował Adam Młodawski, dyrektor ZLK w Kielcach, któremu podlega teren, gdzie doszło do katastrofy. - _ A może te rzeczy będziemy robić równolegle, tak żeby przerwa w ruchu na tym odcinku trwała jak najkrócej _ - powiedział.

Według niego, _ jak bardzo dobrze pójdzie _, to możliwe jest udrożnienie ruchu jutro, a prawdopodobnie stanie się to pojutrze. Przy usuwaniu elektrowozu ratownicy muszą pracować ostrożnie, by nie zniszczyć dodatkowo torów i słupów sieci trakcyjnej.

Uszkodzony tabor zostanie złożony obok torów i zabezpieczony. Ponieważ jest dowodem w sprawie, teren zostanie ogrodzony i będzie dozorowany - zapowiedział dyrektor. Zaznaczył też, że linia ta jest jedną z najnowocześniejszych w Polsce. W ubiegłym roku została zmodernizowana.

Zderzenie pociągów w Szczekocinach. Przygotowania do usunięcia wraków

  • PAP/Grzegorz Michałowski
  • PAP/Grzegorz Michałowski
  • PAP/Grzegorz Michałowski
  • PAP/Grzegorz Michałowski [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/zderzenie-pociagow-w-szczekocinach-przygotowania-do-usuniecia-wrakow-g411417.html) Przedwczoraj wieczorem w pobliżu Szczekocin koło Zawiercia zderzyły się czołowo pociągi TLK _ Brzechwa _ z Przemyśla do Warszawy Wschodniej i Interregio _ Jan Matejko _ relacji Warszawa Wschodnia - Kraków Główny. Pociąg Warszawa-Kraków wjechał na tor, po którym z naprzeciwka jechał pociąg Przemyśl-Warszawa. Zginęło 16 osób, a ponad 50 zostało rannych. Śledztwo pod kątem sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym w wielkich rozmiarach prowadzi Prokuratura Okręgowa w Częstochowie.
Czytaj więcej o katastrofie w Szczekocinach
Politycy o katastrofie. Który rząd jest winny? Stan przygotowania instytucji państwowych, które trzymają pieczę nad bezpieczeństwem kolejowym jest niewystarczający - uważa były minister transportu Jerzy Polaczek z PiS.
Największa katastrofa kolejowa w wolnej Polsce. Żałoba w całym kraju Wśród 16 ofiar śmiertelnych jest dwóch obcokrajowców. Cały czas trwa akcja poszukiwawcza na miejscu katastrofy oraz ustalanie jej przyczyn.
Kir na flagach i odwołane imprezy masowe Prezydent ogłosił żałobę narodową po tragicznej katastrofie kolejowej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)