Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kolejka niezgody na Kasprowy Wierch. Fiasko rozmów

Żadna ze stron sporu nie zdobyła się na kompromis podczas czwartkowego spotkania przedstawicieli PLK i Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Bereźnicki)
Polskie Koleje Linowe przygotowują się do wejścia na GPW.

Nie ma porozumienia między Polskimi Kolejami Linowymi a władzami Tatrzańskiego Parku Narodowego. Kością niezgody jest teren pod kolejką na Kasprowy Wierch.

Żadna ze stron sporu nie zdobyła się na kompromis podczas czwartkowego spotkania przedstawicieli PLK i Tatrzańskiego Parku Narodowego. Zdaniem tych ostatnich zaproponowane przez PLK kwoty znacząco odbiegają od tych oszacowanych przez Park – pisze"Rzeczpospolita".

Wideo: pomysł na promocję regionu w TPN - foodtrucki z oscypkami:

Chodzi o nieruchomości, za których użytkowanie Tatrzański Park Narodowy żąda opłat. Według PKL niezasadnie. Konflikt eskalował na tyle, że w pod koniec stycznia władze parku nakazały zdemontować kolejkę na Kasprowy.

Obie strony powołują się na wyceny i ekspertyzy własnych rzeczoznawców i przerzucają się dokumentami i prawniczymi opiniami.

Zdaniem Parku, TPN nie może zrezygnować ze źródeł finansowania, jakim są np. opłaty za użytkowanie wykorzystywanych nieruchomości należących do parku. To mogłoby bowiem wywołać zarzuty o niegospodarność.

Z kolei operator kolejki wskazuje, że korzysta z pasa terenu pod kolejką od 80 lat, a prawo służebności naziemnego jej prowadzenia uzyskała jeszcze przed wojną. Jak podkreślają władze PLK, do tej pory nikt tego nie kwestionował i nie żądał zapłaty za przestrzeń, ani zaprzestania użytkowania.

Sprawa kolejki na Kasprowy budzi emocje od paru lat. Jak pisaliśmy w money.pl, były plany jej nacjonalizacji, które zakończyły się fiaskiem. Nie dawno z kolei spółka PLK ogłosiła plan debiutu na GPW.

Tagi: transport, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-03-2018

To jest przerażająceDwie największe hańby spowodowane przez PO i poprzedników, zniszczenie polskiego przemysłu i oddanie kolejki na Kasprowy w cudze ręce. Wszak jedno i … Czytaj całość

16-03-2018

dudki dudkidudki dudki dudki dudki dudki dudki dudki dudki dudki dudki dudki dudki ....hej

17-03-2018

HansVortCzemu sie dziwicie? To jest Polska ! Juz dawno temu Bismarck powiedział: oddajcie Polakom władzę a sami się unicestwią.

Rozwiń komentarze (6)