Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kolejki do lekarzy rosną. Nigdy dotąd Polacy nie czekali tak długo

Po raz pierwszy średni czas oczekiwania na wizytę przekroczył 3 miesiące.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EastNews/Bartosz KRUPA)
Po raz pierwszy średni czas oczekiwania na wizytę przekroczył 3 miesiące.

Właściwie nie ma dziedziny medycyny, w której nie trzeba by oczekiwać na przyjęcie do lekarza. Ale po raz pierwszy średni czas oczekiwania na wizytę przekroczył 3 miesiące – wynika z badań Watch Health Care.

Spośród wszystkich 43 gałęzi medycy – w każdej pacjent musi przygotować się na oczekiwanie w kolejce – pisze "Gazeta Prawna".

Najdłuższe kolejki, według raportu Watch Health Care, odnotowano do badań takich jak: artroskopia stawu biodrowego (14,2 mies.), rezonans magnetyczny (MRI) kręgosłupa (9,6 mies.), badanie elektrofizjologiczne serca (8,8 mies.) badanie bezdechu śródsennego (7,3 mies.)

To oczywiście średni czas, w poszczególnych szpitalach termin może się bardzo wydłużyć. Jak pisaliśmy, najbliższe terminy np. operacji zaćmy wolne są dopiero za 12 lat. W szpitalu OKO-Test w Nowym Targu operacja może się odbyć dopiero w 2029 r., a w Szpitalu Powiatowym w Dzierżoniowie w 2027 r. Endoproteza biodra w Szpitalu Wojewódzkim w Szczecinie możliwa będzie dopiero w 2029 r., a kolana w Wojewódzkim Szpitalu Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich w 2042 r. Na leczenie kardiologiczne trzeba czekać trzy lata. Dziecięce serca mają szansę być leczone szybciej - "już" za dwa lata, o czym więcej przeczytasz tutaj.

Rząd PiS obiecał większe nakłady na służbę zdrowia w celu rozładowania kolejek. Ale zamiast poprawy, mamy strajk lekarzy rezydentówi rosnące niezadowolenie pacjentów stojących w gigantycznych kolejkach.

Sejm o lekarzach. Posłanka PO: Rezydenci mogą wyjechać. Posłanka PiS: Niech jadą:

Sytuacja się pogarsza. - Po raz kolejny zaobserwowany został wzrost czasu oczekiwania na świadczenia diagnostyczne – mówi Tomasz Pęcherz, Prezes Fundacji Watch Health Care, która od lat bada rynek medyczny w Polsce.

"Negatywny trend w dostępie do świadczeń zdrowotnych utrzymuje się od początku rozpoczęcia monitoringu kolejek przez WHC w 2012 r., jednak po raz pierwszy średni czas oczekiwania na świadczenie zdrowotne przekroczył trzy miesiące i wynosi obecnie 3,1 miesiąca" – czytamy w ostatnim raporcie.

Tagi: kolejki do lekarzy, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-10-2017

maria100widzimy juz efekty rządów PIS-iaków !!! większe kolejki do lekarzy, wyższe ceny w sklepach, wieksza inflacja, ale na propagandę Kurskiego nie … Czytaj całość

13-10-2017

BubaPanie Radziwiłł....gdzie ta "dobra zmiana"? Tylko proszę nie mówić, że trzeba poczekać na efekty....Ja czekam odkąd pan objął urząd ministra. … Czytaj całość

13-10-2017

zIBI 2Niech nam ŻYJĄ PIS,DOWCY !!!!OCZYWIŚCIE KRÓTKO . !!!

Rozwiń komentarze (251)