Notowania

tiry
23.12.2012 11:36

Kolejki na wschodniej granicy wciąż rosną

- Wszystkie możliwości przyśpieszenia odpraw zostały wyczerpane, nic już się nie da zrobić - mówią strażnicy graniczni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Artur Reszko)

Około 42 godzin muszą czekać na odprawę kierowcy tirów na przejściu granicznym z Białorusią w Koroszczynie (Lubelskie). Czas oczekiwania na odprawę na przejściu z Ukrainą w Dorohusku wydłużył się do 39 godzin.

W stosunku do soboty czas oczekiwania w Koroszczynie jest o pięć godziny krótszy, zaś w Dorohusku - o dziewięć godzin dłuższy - wynika z informacji podanych na stronie internetowej Izby Celnej w Białej Podlaskiej.

W niedzielę przed południem kolejka tirów przed przejściem w Koroszczynie miała blisko 30 km długości i sięgała Białej Podlaskiej. Przed Dorohuskiem kolejka liczyła 35 km długości - poinformował Michał Hałas z lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Mniejsza - półtorakilometrowa - kolejka tirów uformowała się przed drugim przejściem z Ukrainą na Lubelszczyźnie w Hrebennem. Tu czas oczekiwania na odprawę wynosi około 4 godzin.

Służby graniczne tłumaczą, że w okresie przedświątecznym na granicy zawsze panuje wzmożony ruch, a tirów nadjeżdża więcej niż wynoszą możliwości przepustowe najbardziej obleganych przejść. _ Wszystkie możliwości przyśpieszenia odpraw zostały wyczerpane, nic już się nie da zrobić _ - powiedział rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej Dariusz Sienicki.

Czytaj więcej w Money.pl
Granica zablokowana. Tysiąc tirów w kolejce Kierowcy tysiąca ciężarówek tworzą blisko trzydziestokilometrową kolejkę ciągnącą się od obwodnicy Białej Podlaskiej aż do Koroszczyna.
Gigantyczna kolejka tirów. 38 km do granicy Około 38 km przed granicą zaczynała się wieczorem w niedzielę kolejka ciężarówek do przejścia z Białorusią w Kuźnicy.
Zakorkowane granice. 58 godzin w kolejce Wydłużają się kolejki ciężarówek do przejść granicznych z Białorusią w województwie podlaskim.
Tagi: tiry, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz