Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Izdebska-Białka
|

Kolejna roszada. Wiceminister idzie z MON do PGZ

7
Podziel się:

Sebastian Chwałek przechodzi do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, gdzie będzie wiceprezesem. Wiceminister złożył wczoraj rezygnację z MON.

Sebastian Chwałek został wiceprezesem zarządu PGZ S.A.
Sebastian Chwałek został wiceprezesem zarządu PGZ S.A. (STANISLAW KOWALCZUK/East News)

To kolejny przykład zmian na szczytach Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Jak niedawno informowaliśmy w money.pl, Witold Słowik zastępuje Jakuba Skibę w fotelu prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

"Rada Nadzorcza w wyniku ogłoszonego 20 września 2018 roku postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko Wiceprezesa Zarządu Spółki wybrała najlepszego kandydata i zgodnie ze statutem spółki skierowała do ministra obrony narodowej wniosek o wyrażenie opinii odnośnie kandydata.

Minister Mariusz Błaszczak pozytywnie zaopiniował przedstawioną przez Radę Nadzorczą PGZ S.A. kandydaturę, w związku z czym z dniem 1 października 2018 roku Sebastian Chwałek objął stanowisko Wiceprezesa Zarządu PGZ S.A." - podaje Polska Grupa Zbrojeniowa w komunikacie.

Sebastian Chwałek jest z wykształcenia prawnikiem. Był m.in. szefem zespołu legislacji i analiz w Klubie Parlamentarnym PiS. W listopadzie 2015 r. został powołany na podsekretarza Stanu w MSWiA. W 2017 roku objął funkcję sekretarza stanu w MSWiA oraz Pełnomocnika Rządu do spraw Repatriacji. Zajmował się sprawami administracji publicznej, w tym nadzorował wojewodów i współpracował z samorządami. Odpowiadał także za kwestie prawne i legislacyjne oraz problematykę dotyczącą wyznań religijnych i mniejszości narodowych. Nadzorował też resortową służbę zdrowia i pracę departamentu obywatelstwa i repatriacji.

Od 22 stycznia 2018 roku pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, gdzie odpowiadał za modernizację armii i sprawował nadzór nad spółkami sektora zbrojeniowego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(7)
biały
5 lata temu
Odpowiadał za modernizację armii" Co zmodernizował w armii ten "wspaniały organizator"Pewnie mamy nawet lotniskowce
FX
5 lata temu
Kolejna krótka zmiana na sprzęcie - stary prezes porządził trochę , przyjmie sutą odprawę i przycupnie gdzieś sobie a na jego miejscu nowy wierny choć mierny zaś sobie kasę przytuli i za jakieś pół roku odejdzie z równie sutą odprawą. Jakoś trzeba swoich przybocznych wyżywić z naszych podatków. Łądnie!
WFM
6 lat temu
Doją, doją, wszak Ojczyznę dojną zwrócił obłąkany suweren.
byrcyn
6 lat temu
Karuzela, karuzela ...
Bywalec
6 lat temu
To jest najlepsze: "Odpowiadał także za kwestie prawne i legislacyjne oraz problematykę dotyczącą wyznań religijnych i mniejszości narodowych".