Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kolejna roszada. Wiceminister idzie z MON do PGZ

Sebastian Chwałek przechodzi do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, gdzie będzie wiceprezesem. Wiceminister złożył wczoraj rezygnację z MON.

Podziel się
Dodaj komentarz
(STANISLAW KOWALCZUK/East News)
Sebastian Chwałek został wiceprezesem zarządu PGZ S.A.

To kolejny przykład zmian na szczytach Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Jak niedawno informowaliśmy w money.pl, Witold Słowik zastępuje Jakuba Skibę w fotelu prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

"Rada Nadzorcza w wyniku ogłoszonego 20 września 2018 roku postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko Wiceprezesa Zarządu Spółki wybrała najlepszego kandydata i zgodnie ze statutem spółki skierowała do ministra obrony narodowej wniosek o wyrażenie opinii odnośnie kandydata.

Minister Mariusz Błaszczak pozytywnie zaopiniował przedstawioną przez Radę Nadzorczą PGZ S.A. kandydaturę, w związku z czym z dniem 1 października 2018 roku Sebastian Chwałek objął stanowisko Wiceprezesa Zarządu PGZ S.A." - podaje Polska Grupa Zbrojeniowa w komunikacie.

Sebastian Chwałek jest z wykształcenia prawnikiem. Był m.in. szefem zespołu legislacji i analiz w Klubie Parlamentarnym PiS. W listopadzie 2015 r. został powołany na podsekretarza Stanu w MSWiA. W 2017 roku objął funkcję sekretarza stanu w MSWiA oraz Pełnomocnika Rządu do spraw Repatriacji. Zajmował się sprawami administracji publicznej, w tym nadzorował wojewodów i współpracował z samorządami. Odpowiadał także za kwestie prawne i legislacyjne oraz problematykę dotyczącą wyznań religijnych i mniejszości narodowych. Nadzorował też resortową służbę zdrowia i pracę departamentu obywatelstwa i repatriacji.

Od 22 stycznia 2018 roku pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, gdzie odpowiadał za modernizację armii i sprawował nadzór nad spółkami sektora zbrojeniowego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: zbrojeniówka, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-10-2018

KarolKolejny "specjalista" od handlu bronią dopuszczony do koryta. To jest niepojęte, że Polacy są tak głpui, że cały czas chcą głosować na tych ludzi.

01-10-2018

Emerson00Musi zarobić bo już niedługo skończy sie pisowskie eldorado

02-10-2018

WFMDoją, doją, wszak Ojczyznę dojną zwrócił obłąkany suweren.

Rozwiń komentarze (7)