Notowania

Roszada stała się faktem. Słowik w PGZ, Morawiecki przejmuje kontrolę

Spełnił się opisany przed tygodniem przez money.pl scenariusz. Człowiek Mateusza Morawieckiego zastąpił zaufanego Mariusza Błaszczaka na stanowisku prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz Kudala/REPORTER)
Witold Słowik jeszcze jako wiceminister.

"Witold Słowik będzie pełnił obowiązki prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej" - poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej chwilę po komunikaciePGZ poświęconej rezygnacji dotychczasowego prezesa Jakuba Skiby. W krótkiej informacji prasowej na stronie resortu znalazły się tradycyjne w takich okolicznościach ogólniki z naciskiem na konieczność wyeliminowania w PGZ wewnętrznej konkurencji między spółkami ją tworzącymi.

Spotkanie Mariusza Błaszczaka, Jakuba Skiby i Witolda Słowika oraz powierzeniu temu ostatniemu misji kierowania oraz "uprzątnięcia" PGZ było ostatnim punktem scenariusza opisanego przez money.pl przed tygodniem.

Taka roszada w kluczowej spółce potwierdza wcześniejsza, nieoficjalne doniesienia o tym, że premier chce mieć większą kontrolę nad zbrojeniówką. Słowik za Skibę gwarantuje "przesunięcie" spod kurateli MON bliżej premier, choć formalnie to nadal Mariusz Błaszczak jako szef resortu obrony, będzie sprawował ustawowy nadzór nad Grupą.

*Dla nowego europejskiego śmigłowca bojowego mamy zbudować coś więcej niż kadłub *

P.o. prezesa PGZ uchodzi za zaufanego szefa rządu. W skład Rady Ministrów wszedł już w listopadzie 2015 r., gdy powierzono mu stanowisko podsekretarza w ówczesnym Ministerstwie Rozwoju, którym, kierował (jeszcze) wicepremier Mateusz Morawiecki. Po rekonstrukcji rządu Słowik na początku tego roku został wiceministrem w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Urzędnik jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Krakowskiej Szkoły Managerów oraz podyplomowych studiów w zakresie zarządzania nieruchomościami na Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: skarb państwa, jakub skiba, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-09-2018

polPisowska sekta to sami kłamcy i oszuści. Jeden twierdzi że z bratem założyli solidarność, drugi krzywousty kłamie że jego bank nie udzielał kredytów … Czytaj całość

21-09-2018

johnya kiedy zmiany w PZU Życie ? przecież tam same Platformersy siedzą . zacząć od dyrektorków trzeba bo źle to rzutuje na pracowników

20-09-2018

MariuszProgram koryto+ w pełnej krasie.

Rozwiń komentarze (28)