Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Lis
|

Roszada stała się faktem. Słowik w PGZ, Morawiecki przejmuje kontrolę

28
Podziel się:

Spełnił się opisany przed tygodniem przez money.pl scenariusz. Człowiek Mateusza Morawieckiego zastąpił zaufanego Mariusza Błaszczaka na stanowisku prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Witold Słowik jeszcze jako wiceminister.
Witold Słowik jeszcze jako wiceminister. (Tomasz Kudala/REPORTER)

"Witold Słowik będzie pełnił obowiązki prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej" - poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej chwilę po komunikaciePGZ poświęconej rezygnacji dotychczasowego prezesa Jakuba Skiby. W krótkiej informacji prasowej na stronie resortu znalazły się tradycyjne w takich okolicznościach ogólniki z naciskiem na konieczność wyeliminowania w PGZ wewnętrznej konkurencji między spółkami ją tworzącymi.

Spotkanie Mariusza Błaszczaka, Jakuba Skiby i Witolda Słowika oraz powierzeniu temu ostatniemu misji kierowania oraz "uprzątnięcia" PGZ było ostatnim punktem scenariusza opisanego przez money.pl przed tygodniem.

Taka roszada w kluczowej spółce potwierdza wcześniejsza, nieoficjalne doniesienia o tym, że premier chce mieć większą kontrolę nad zbrojeniówką. Słowik za Skibę gwarantuje "przesunięcie" spod kurateli MON bliżej premier, choć formalnie to nadal Mariusz Błaszczak jako szef resortu obrony, będzie sprawował ustawowy nadzór nad Grupą.

Zobacz także: Dla nowego europejskiego śmigłowca bojowego mamy zbudować coś więcej niż kadłub

P.o. prezesa PGZ uchodzi za zaufanego szefa rządu. W skład Rady Ministrów wszedł już w listopadzie 2015 r., gdy powierzono mu stanowisko podsekretarza w ówczesnym Ministerstwie Rozwoju, którym, kierował (jeszcze) wicepremier Mateusz Morawiecki. Po rekonstrukcji rządu Słowik na początku tego roku został wiceministrem w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Urzędnik jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Krakowskiej Szkoły Managerów oraz podyplomowych studiów w zakresie zarządzania nieruchomościami na Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(28)
ejże
6 lat temu
No przecież swojak MUUSII dorobić .......
Ben
6 lat temu
Ciepłe posadki rozdają swoim jak świeże bułeczki
PGG
6 lat temu
Strategia Matołusza Morawieckiego.Określenie pochodzi od słowa strata.Strategia-strata i tragedia
mc12
6 lat temu
Kolesiostwo dojnej zmiany ma się dobrze. Jeszcze rok i trzeba w wyborach usunąć tych pisowskich kłamców.
miecko
6 lat temu
i znów bez konkursu i kwalifikacji ala za to partyjniak komuna z lat 50 wraca
...
Następna strona