Notowania

rząd
20.09.2018 16:47

Dymisja w rządzie. Zaufany Morawieckiego może pokierować PGZ

Wiceminister inwestycji i rozwoju Witold Słowik podał się do dymisji. Według informacji money.pl Słowik ma zostać nowym szefem Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MIiR)
Według informacji money.pl Witold Słowik jest typowany na szefa Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Stanisław Krakowski, dyrektor Biura Komunikacji ministerstwa podał mediom, że dokument z dymisją został przekazany do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. - Premier Mateusz Morawiecki z dniem 20 września 2018 r. przyjął dymisję Witolda Słowika z pełnionej funkcji - dodał Krakowski. Tym samym potwierdziły się informacje money.pl o spodziewanej dymisji urzędnika.

Zgodnie z naszymi ustaleniami sprzed tygodnia, po odejściu z resortu, Witold Słowik ma kierować pracami Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Jeśli do tego faktycznie dojdzie, PGZ zostanie przesunięte ze strefy wpływów szefa MON Mariusza Błaszczaka, do strefy wpływów premiera Mateusza Morawieckiego. Formalny nadzór pozostanie jednak w rękach szefa resortu obrony.

Dla nowego europejskiego śmigłowca bojowego mamy zbudować coś więcej niż kadłub

Witold Słowik uchodzi za zaufanego szefa rządu. W skład Rady Ministrów wszedł już w listopadzie 2015 r., gdy powierzono mu stanowisko podsekretarza w ówczesnym Ministerstwie Rozwoju, którym, kierował (jeszcze) wicepremier Mateusz Morawiecki. Po rekonstrukcji rządu Słowik na początku tego roku został wiceministrem w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Urzędnik jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Krakowskiej Szkoły Managerów oraz podyplomowych studiów w zakresie zarządzania nieruchomościami na Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: rząd, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-09-2018

zdzichuTo nic szczególnego...to tylko zmiana korytka.

20-09-2018

menkiedy te pisiury zaczna odpowiadac za to wszystko co robia,bo przechodzic z koryta do koryta to kazdy potrafi tylko szkoda tych pieniedzy podatnikow … Czytaj całość

20-09-2018

menkiedy te pisiury zaczna odpowiadac za to wszystko co robia,bo przechodzic z koryta do koryta to kazdy potrafi tylko szkoda tych pieniedzy podatnikow … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (29)