Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolejna transza pomocy dla Grecji uzgodniona

0
Podziel się:

Unia Europejska wymogła reformy na premierze Jeorjosie Papandreu.

Kolejna transza pomocy dla Grecji uzgodniona
(Policy Network/CC/Flickr)

**Ministrowie finansów państw strefy euro osiągnęli wstępne porozumienie w sprawie odblokowania w sobotę podczas telekonferencji pilnej pomocy dla Grecji - powiedział w piątek agencji AFP unijny dyplomata.

_ - Już się porozumiano w sprawie odblokowania piątej transzy _ - oznajmił dyplomata, zastrzegając swoją anonimowość. Dyplomata podkreślił jednak, że ministrowie nie doszli jeszcze do etapu, na którym zatwierdziliby nowy plan pomocy dla tego kraju.

Posiedzenie ministrów finansów państw strefy euro, na którym ma być omawiana sprawa pomocy dla Grecji, miało odbyć się w niedzielę, ale _ zastąpi je telekonferencja w sobotę _ - podała służba prasowa UE.

Spotkanie _ nie zostało odwołane, tylko zamienione na telekonferencję w sobotę wieczorem _ - powiedział wcześniej rzecznik przewodniczącego eurogrupy Jean-Claude'a Junckera, Guy Schuller. Jak dodał, nie zdecydowano jeszcze, czy po telekonferencji zostanie wydane jakieś oświadczenie.

Podczas telekonferencji ministrowie mają oficjalnie zatwierdzić wypłatę kolejnej, piątej, transzy pomocy dla Grecji (12 mld euro) oraz porozumieć się w sprawie zakresu udziału prywatnych banków w nowym pakiecie pomocowym dla tego kraju. Nieoficjalnie mówi się o pakiecie 110 mld euro. 5 lipca sprawą tą ma zająć się Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Wynegocjowana jeszcze w ubiegłym roku pierwsza pomoc dla Grecji opiewa w sumie na 110 miliardów euro.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/t96378.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/unia;znowu;pomoze;grecji;warunek;to;reformy,7,0,859911.html) Unia znowu pomoże Grecji. Warunek to reformy Opracowany przez Radę Europejską program ma nie tylko ograniczyć grecki dług publiczny, ale także przywrócić wzrost gospodarczy w kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/72/t129096.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/krach;czeka;hiszpanie;jesli;tak;to;takze;polske,187,0,753595.html) Krach czeka Hiszpanię? Jeśli tak, to także Polskę! Rząd robi wszystko, żeby zmniejszyć naszą wiarygodność. Nie jesteśmy gotowi na kryzys w strefie euro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/t74592.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sikorski;polska;pomoze;rozwiazac;kryzys;w;grecji,104,0,862824.html) Sikorski: Polska pomoże rozwiązać kryzys w Grecji Polska, choć nie jest w strefie euro, zamierza wnieść wkład w rozwiązanie kryzysu w Grecji - zapewnił szef MSZ Radosław Sikorski na spotkaniu z europejskimi dziennikarzami przed rozpoczynającą się 1 lipca polską prezydencją.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)