Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Kolejne zmiany personalne w Orlenie. Nocne roszady w państwowej spółce

Kolejne zmiany personalne w Orlenie. Nocne roszady w państwowej spółce

To był jeden z najtrudniejszych dni w historii Orlenu Fot. Jacek Bereźnicki
To był jeden z najtrudniejszych dni w historii Orlenu

Informacje o kolejnych zmianach personalnych we władzach państwowego giganta zaczęły spływać późnym wieczorem. Pierwszy giełdowy komunikat pojawił się na kilka minut przed godz. 20:00.

Lawinę uruchomił lakoniczny komunikat o tym, że rada nadzorcza przyjęła rezygnację Józefa Węgreckiego. Ustąpił on nie tylko z fotelu w nadzorze spółki, ale także z tymczasowo (od 5 lutego – red.) pełnionej funkcji członka zarządu ds. inwestycji i zakupów. Godzinę później Węgrecki został zatwierdzony jako członek zarządu do. operacyjnych.

Zwolnione przez Węgreckiego stanowisko tymczasowo objęła Jadwiga Lesisz. Za inwestycje i zakupy będzie odpowiadać od piątku, jednak nie dłużej niż trzy miesiące.

Z informacji dostępnych w chwili pisania tekstu z zarządem na stałe pożegnał się Krystian Pater. Stracił on stanowisko w zarządzie, w którym odpowiadał za produkcję. Równocześnie od 10 kwietnia w zarządzie pojawi się Ryszard Lorek. Zajmie nieobsadzony dotychczas fotel członka ds. handlowych.

Informacje o zmianach personalnych pojawiły się w dniu, który dla PKN Orlen był wizerunkową katastrofą. Przez pół dnia media informowały, o, jak się okazało, nieprawdziwej cenzorskiej decyzji prezesa, któremu nie podobać miały się czasopisma dla mężczyzn. To byłby zapewne temat numer jeden, gdyby nie fakt, że także dziś doszło do tragicznego w skutkach wybuchu w zakładach kontrolowanych przez spółkę Unipetrol – zależną od PKN Orlen. W jej wyniku w czeskich Kralupach śmierć poniosło 6 osób.

Zobacz też, jak stacje benzynowe mogą zarobić na zakazie handlu:


orlen, pkn orlen
Czytaj także
Polecane galerie
Jan S
2018-03-25 06:42
I teraz wiemy po co są państwowe spółki żeby partia rządząca miała miejsca dla swoich Ciekawy jestem ile dostali odprawy i nagrody
zeta
2018-03-24 19:46
no i skonczyło sie tankowanie na Orlenie tfujjjjjjjjjjjjjjjjjjj...
janxes
2018-03-24 10:15
osobiście usuwałem gazety na polecenie przełożonego
Pokaż wszystkie komentarze (88)