Notowania

giełda
22.03.2018 21:51

Kolejne zmiany personalne w Orlenie. Nocne roszady w państwowej spółce

Informacje o kolejnych zmianach personalnej we władzach państwowego giganta zaczęły spływać późnym wieczorem. Pierwszy giełdowy komunikat pojawił się na kilka minut przed godz. 20:00.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Bereźnicki)
To był jeden z najtrudniejszych dni w historii Orlenu

Informacje o kolejnych zmianach personalnych we władzach państwowego giganta zaczęły spływać późnym wieczorem. Pierwszy giełdowy komunikat pojawił się na kilka minut przed godz. 20:00.

Lawinę uruchomił lakoniczny komunikat o tym, że rada nadzorcza przyjęła rezygnację Józefa Węgreckiego. Ustąpił on nie tylko z fotelu w nadzorze spółki, ale także z tymczasowo (od 5 lutego – red.) pełnionej funkcji członka zarządu ds. inwestycji i zakupów. Godzinę później Węgrecki został zatwierdzony jako członek zarządu do. operacyjnych.

Zwolnione przez Węgreckiego stanowisko tymczasowo objęła Jadwiga Lesisz. Za inwestycje i zakupy będzie odpowiadać od piątku, jednak nie dłużej niż trzy miesiące.

Z informacji dostępnych w chwili pisania tekstu z zarządem na stałe pożegnał się Krystian Pater. Stracił on stanowisko w zarządzie, w którym odpowiadał za produkcję. Równocześnie od 10 kwietnia w zarządzie pojawi się Ryszard Lorek. Zajmie nieobsadzony dotychczas fotel członka ds. handlowych.

Informacje o zmianach personalnych pojawiły się w dniu, który dla PKN Orlen był wizerunkową katastrofą. Przez pół dnia media informowały, o, jak się okazało, nieprawdziwej cenzorskiej decyzji prezesa, któremu nie podobać miały się czasopisma dla mężczyzn. To byłby zapewne temat numer jeden, gdyby nie fakt, że także dziś doszło do tragicznego w skutkach wybuchu w zakładach kontrolowanych przez spółkę Unipetrol – zależną od PKN Orlen. W jej wyniku w czeskich Kralupach śmierć poniosło 6 osób.

Zobacz też, jak stacje benzynowe mogą zarobić na zakazie handlu:

Tagi: giełda, orlen, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-03-2018

GośćKoryto się robi za krótkie? A mogłaby to być firma o potencjale rozwoju poza Polskę. PiS właśnie zrobił wszystko, żeby nawet w kraju przestała się … Czytaj całość

23-03-2018

czarna masaszybko, szybko bo nie wszyscy kolesie się załapią na państwowa kasę

22-03-2018

parodiahalo, panowie!!! ja mam kandydata na prezesa!!! mój sąsiad Gienek, to fachura jest!!! generalnie sam zmienia żarówki w domu, a raz nawet odetkał … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (88)