Notowania

Kolejne trzęsienie ziemi i wyciek z elektrowni

Są ofiary w ludziach, wybuchło wiele pożarów. Wstrząsy wtórne miały siłę 7,4 stopnia w skali Richtera.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Co najmniej trzy osoby zginęły, a ponad 140 zostało rannych w trzęsieniu ziemi w północno-wschodniej Japonii - poinformowała telewizja NHK. W elektrowni atomowej w Onagawie doszło do wycieku. *

Były to wtórne wstrząsy po katastrofalnym trzęsieniu ziemi z 11 marca i miały siłę 7,4 stopnia w skali Richtera. Ich epicentrum znajdowało się w prefekturze Miyagi, ponad 300 kilometrów od Tokio.

W wielu miejscowościach spowodowały pożary, a w mieście Sendai uszkodziły sieć gazową. W prefekturach Aomori i Akita prawie 3 mln gospodarstw domowych pozbawionych zostało prądu. Jednak wydane ostrzeżenie o tsunami zostało już odwołane.

ZOBACZ RELACJĘ Z JAPONII (CCTV, ang):

Spółka Tepco, operator uszkodzonej 11 marca elektrowni atomowej Fukushima, potwierdził, że kolejne wstrząsy nie spowodowały nowych szkód. Do wycieku wody doszło natomiast w elektrowni atomowej w Onagawie w północno-wschodniej Japonii, ale nie zarejestrowano większego poziomu radiacji na zewnątrz tej siłowni - poinformował w operator elektrowni.

Z informacji podanych przez spółkę Tohoku Electric Power wynika, że woda wyciekła ze zbiorników, w których składowane jest zużyte paliwo, głównie z reaktorów 1 i 2.

Bilans marcowej tragedii to już ponad 12,5 tysiąca ofiar

Agencja Kyodo podała, że bilans trzęsienia ziemi z 11 marca i towarzyszącego mu tsunami wynosi 12 596 zabitych i 14 747 zaginionych.

W około 2300 tymczasowych schronieniach wciąż pozostaje 160 tys. ludzi. Są wśród nich ewakuowani mieszkańcy rejonu uszkodzonej elektrowni atomowej.

ZOBACZ RELACJĘ Z JAPONII (RT, ang):


Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/135/t136071.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pekl;rdzen;reaktora;nr;3;sytuacja;w;fukushimie;nieprzewidywalna,21,0,801045.html) Pękł rdzeń reaktora nr 3? Sytuacja w Fukushimie "nieprzewidywalna" Japoński rząd apeluje do ludności mieszkającej w promieniu 30 kilometrów od elektrowni aby opuściła swoje domy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/130/t135298.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/promieniowanie;500;razy;wyzsze;niz;dopuszczalne;ewakuacja;pracownikow,164,0,794532.html) Promieniowanie 500 razy wyższe niż dopuszczalne. Ewakuacja pracowników W reaktorze numer cztery elektrowni Fukushima prawdopodobnie wybuchł wodór.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/73/t137033.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/potezne;trzesienie;ziemi;w;japonii;jest;wielu;rannych,15,0,808207.html) Potężne trzęsienie ziemi w Japonii. Jest wielu rannych Wstrząsy były najsilniejsze od czasu kataklizmu z marca. Miały siłę 7,4 stopni w skali Richtera.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/72/t137032.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/w;fukushimie;znow;dojdzie;do;eksplozji,42,0,807978.html) W Fukushimie znów dojdzie do eksplozji? Akcja ma zapobiec wybuchowi wodoru w jednym z reaktorów.
Tagi: trzęsienie ziemi w japonii, japonia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz