Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolejni zwycięzcy rekordowej loterii w Ameryce

0
Podziel się:

Dwójka emerytów trafiła w loterii Mega Millions. Ujawnili co zrobią.

Kolejni zwycięzcy rekordowej loterii w Ameryce
(PAP/EPA)
bETcSdUB

Emerytowane małżeństwo z niewielkiej farmerskiej miejscowości Red Bud w stanie Illinois wykupiło trzeci zwycięski los loterii Mega Millions, w której podczas losowania z 30 marca do wygrania była rekordowa pula 656 milionów dolarów.

Państwo Merle i Patricia Butler jako ostatni zgłosili wygraną. W odróżnieniu od innych zwycięzców, którzy mieszkają w stanach Kansas i Maryland, musieli ujawnić swą tożsamość, bo takie jest prawo stanu Illinois.

Butlerowie odebrali czek na sumę 218 milionów dolarów na uroczystości zorganizowanej w urzędzie miasta w Red Bud. Miejscowość położona niedaleko St.Louis liczy zaledwie 3,7 tys. mieszkańców, dlatego wygrana od początku wzbudzała wielkie emocje.

bETcSdUD

Małżeństwo zdecydowało się na jednorazową realizację wygranej, a to oznacza, że po podatkach otrzymają 158 mln dolarów.

Na szczęśliwy los, zakupiony w sklepie MotoMart w Red Bud, wydali 3 dolary i grali w systemie _ chybił trafił _.

65-letni Merle Butler, emerytowany analityk komputerowy, przyznał, że był w szoku, kiedy okazało się, że trafił z żoną _ szóstkę _. 62-letnia Patricia przez kilka godzin nie mogła opanować ataku śmiechu. Następnego dnia po losowaniu małżeństwo zdecydowało się na umieszczenie szczęśliwego kuponu w skrytce bankowej. O wygranej do środy wiedziało tylko pięciu najbardziej zaufanych członków rodziny Butlerów i ich doradcy finansowi.

Butlerowie, którzy są małżeństwem od 41 lat, powiedzieli, że nie zamierzają opuszczać Red Bud. _ To naprawdę przyjemne miejsce do mieszkania. Znam prawie wszystkich tutaj _ - tłumaczył Butler, który w Red Bud mieszka od urodzenia.

bETcSdUJ

Tożsamość Butlerów ujawniono, bo tak stanowi prawo Illinois, stanu, gdzie został nabyty los. Zwycięzcy z Maryland i Kansas pozostali anonimowi.

Pierwszy z trzech czeków z 218-milionową wygraną odebrano w Topeka w stanie Kansas. Szczęśliwiec także zdecydował się na zrealizowanie wygranej jednorazowo (może być też wypłacona w ratach przez 26 lat). W Maryland czekiem musiało podzielić się troje pracowników szkół publicznych: dwie kobiety w wieku ponad 20 i 50 lat oraz 40-letni mężczyzna.

W loterię Mega Millions grają mieszkańcy 42 stanów, stołecznego dystryktu Kolumbii i Wysp Dziewiczych. Największa do tej pory wygrana to 390 mln dol., która w 2007 roku została podzielona między dwóch szczęśliwców ze stanów Georgia i New Jersey.

Czytaj więcej w Money.pl
Jest rekord w USA. Wygrana to 640 mln dolarów Szczęśliwy kupon został kupiony w stanie Maryland w pobliżu Waszyngtonu.
Mamy kolejnego bogacza. Wygrał 46 mln euro Już po raz piąty z rzędu wielka wygrana w międzynarodowej loterii Euromilions padła w Wielkiej Brytanii.
Tu jest im najlepiej. Ulubione miasta milionerów Ich majątek przekracza 25 milionów dolarów. Co cenią najbardziej w miejscach, które wybrali do życia?
bETcSdVe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)