Notowania

s8
04.06.2015 06:03

Kolejny kontrakt na drogę szybkiego ruchu. Fragment S8 Paszków - Przeszkoda dla Intercora

Podpisano umowę na budowę kolejnego odcinka trasy szybkiego ruchu S8. Trasę o długości prawie 12 km z Paszkowa do Przeszkody zbuduje polski Intercor - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jan Kaliński, WP)

Kontrakt wart jest ponad 436 mln zł. Prace zakończą się w czwartym kwartale 2018 roku.

Kontrakt obejmuje zaprojektowanie i przebudowę dotychczasowej drogi, tak aby spełniała wymagania trasy ekspresowej. Wykonawca będzie musiał wymienić wszystkie warstwy drogi od podbudowy przez warstwę wiążącą do ścieralnej. Trzeba będzie zlikwidować przejścia dla pieszych w poziomie drogi, wybudować bezkolizyjne skrzyżowania czy ekrany akustyczne. Umowa przewiduje, że nowy odcinek zostanie zbudowany w technologii betonowej.

Trasa będzie przedłużeniem powstającego fragmentu trasy S8 z Opaczy do Paszkowa w kierunku Wrocławia i Katowic. Budowa odcinka z Paszkowa do Przeszkody jest jednym z dwóch zadań w przetargu na przebudowę trasy od Radziejowic do Paszkowa.

Zadanie pierwsze obejmuje budowę drogi ekspresowej na odcinku o długości prawie 10 km z Przeszkody do Radziejowic. Obecnie trwa wybór najkorzystniejszej oferty spośród sześciu złożonych.

W warszawskim oddziale GDDKiA na podpisanie czekają jeszcze umowy na zaprojektowanie i budowę 18,5 km Południowej Obwodnicy Warszawy - najkorzystniejsze oferty opiewają na 2,5 mld zł i 24,6 km obwodnicy Radomia za 729,4 mln zł. Umowy z wybranymi wykonawcami zostaną podpisane po zakończeniu kontroli Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: s8, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz