Notowania

wiadomości
20.07.2018 17:45

Kolejny odcinek S8 ukończony. Trasa ekspresowa Warszawa-Białystok ma coraz więcej kilometrów

Kolejny odcinek drogi ekspresowej S8 jest gotowy. Kierowcy na trasie Warszawa-Białystok mogą już poruszać się dwoma pasami w każdą stronę na fragmencie od obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej do granicy województw mazowieckiego i podlaskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDKiA)
Trasa S8 Warszawa-Białystok będzie w pełni ekspresowa do października

Odcinek liczy ponad dziewięć kilometrów. Na razie kierowcy mogą z niego korzystać na zasadzie tymczasowej organizacji ruchu. Oznacza to, że na oddanym w piątek fragmencie obowiązuje ograniczenie prędkości do 100 km/h, a nie - jak na trasie ekspresowej - 120 km/h.

GDDKiA

Taka sytuacja będzie obowiązywać do zakończenia wszystkich robót i uzyskania pozwoleń, czyli mniej więcej do końca sierpnia tego roku.

Zobacz: System poboru opłat działa tylko na połowie przeznaczonych do tego dróg

Odcinek od obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej do granicy województw od 2016 r realizuje polska firma POLAQUA. Wartość kontraktu na ten fragment wynosi niemal 250 mln zł brutto.

Trasa S8 ma być w pełni ekspresowa do października 2018 r. Drogowcy kończą niespełna 30-kilometrowy odcinek od Wyszkowa do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-07-2018

zadowolony PANza POległej nie było autostrad :)

20-07-2018

PiotrKProszę wymienić choć jedną , powtarzam: JEDNĄ, inwestycję drogową, która została zainicjowana, przygotowana i choć rozpoczęta w tych pisich czasach.

20-07-2018

obserwer.niesamowite osiągnięcie Pisu - opóźnienie 2 lata

Rozwiń komentarze (19)