Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolejowy plan wart 58 mld złotych

0
Podziel się:

W krajowym planie kolejowym, który przewiduje wykonywanie zadań w latach 2014-2020, znajdują się także zadania z unijnego programu Łącząc Europę.

Kolejowy plan wart 58 mld złotych
(Stanislaw Kowalczuk/East News)
bFfYLKuZ

Pieniądze mają być przekazane na poprawę stanu torów, nowe pociągi, dworce oraz kolejowe projekty samorządowe - pisze Puls Biznesu.
W krajowym planie kolejowym, który przewiduje wykonywanie zadań w latach 2014-2020, znajdują się także zadania z unijnego programu Łącząc Europę - czytamy w gazecie.

_ - Już mamy przygotowane projekty warte 8 miliardów złotych i zabiegamy, aby Komisja Europejska szybko ogłosiła konkursy, byśmy szybko mogli je zgłosić _ - powiedział Adam Zdziebło, wiceminister infrastruktury i rozwoju.

Jak pisze dziennik, polscy kolejarze są gotowi do zgłoszenia w unijnych konkursach pięciu projektów.

bFfYLKvb

Fundusz Łącząc Europę to fundusz infrastrukturalny na wielkie europejskie projekty w transporcie i energii.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/249/m259577.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wielkie;inwestycje;na;kolei,129,0,1449857.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wielkie inwestycje na kolei i walka z czasem Pendolino, modernizacja szlaków. Kolejarze zapewniają, że już niedługo pasażerowie odczują skutki kilkuletnich modernizacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/115/m211827.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pieniadze;z;linii;kolejowej;katowice-krakow;na;inne;projekty,195,0,1479363.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Będzie kolejna obsuwa inwestycji na PKP _ Modernizacja linii kolejowej może nie zakończyć się w 2015 roku _ - przyznała wicepremier Elżbieta Bieńkowska.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/43/m297515.jpg ) ] (http://manager.money.pl/prosto-z-firm/artykul/duzy;przetarg;na;kolei;kto;zdobedzie;zlecenie,37,0,1478437.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Duży przetarg na kolei. Kto zdobędzie zlecenie? Nowosądecki Newag i Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego Mińsk Mazowiecki złożyły oferty w przetargu na naprawę i modernizację 72 pociągów Kolei Mazowieckich. Wartość kontraktu to 263 mln zł.
bFfYLKvC
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)