Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Komisja śledcza ds. Amber Gold. Zeznania składa Michał Tusk, syn byłego premiera Polski

Michał Tusk i jego pełnomocnik Roman Giertych kontra politycy Prawa i Sprawiedliwości. W Sejmie trwa przesłuchanie syna byłego premiera Polski. Posłowie chcą się dowiedzieć, w jaki sposób Tusk trafił do linii lotniczych OLT Express, które miały związki finansowe z Amber Gold. Na money.pl relacja na żywo z tego wydarzenia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Agencja SE/Eastnews)
Michał Tusk i Roman Giertych

Michał Tusk i jego pełnomocnik Roman Giertych kontra politycy Prawa i Sprawiedliwości. Nie brakuje uszczypliwości, nie brakuje ostrych pytań. W Sejmie od kilku godzin trwa przesłuchanie syna byłego premiera Polski. - Razem z ojcem wiedzieliśmy, że OLT Express to była lipa - w pewnym momencie powiedział młody Tusk. Zaznaczył, że podejrzenia to jedno, ale dowodów nie było.

Na money.pl relacja na żywo z tego wydarzenia.

Jak informuje oficjalna strona sejmowa przesłuchanie Tuska ma na celu "złożenia zeznań w toczącym się postępowaniu zmierzającym do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold".

Tyle znaleźć można w oficjalnych w dokumentach o przesłuchaniu. W praktyce posłowie Prawa i Sprawiedliwości i przewodnicząca komisji Małgorzata Wasserman pytają, czy Tuskowie wspierali w jakikolwiek sposób Amber Gold. Pytają też, czy Michał Tusk wynosił dane z lotniska w Gdańsku i przekazywał je prywatnej firmie.

- Nic takiego nie miało miejsca - zapewnia syn byłego premiera. Przyznał jednak, że miał podejrzenia co do działalności Amber Gold. - Były domysły, nie było dowodów. Podjąłem ryzyko - przyznaje. - Z perspektywy czasu wiem, że to był błąd - dodawał.

Tagi: Amber Gold, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-06-2017

EwaNiech komisja zajmie sie pisowskimi Skokami to jest najwieksza afera 3RP.Amber Gold to pikus.

21-06-2017

KabaretonIle zarobił M Tusk w sumie w LTE.. No ile?????..... mniej jak zarabia w tydzień Pani Sadurska była szefowa kancelarii Prezydenta Dudy.......więc o … Czytaj całość

21-06-2017

Nowoczesny platfusMlody volksdeutsch ma isc siedziec , tego żąda polski lud !!

Rozwiń komentarze (382)