Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Fujitsu i Lenovo łączą siły. Będzie jeden dział produkcji komputerów

2
Podziel się

Japońska firma Fujitsu i największy chiński producent pecetów Lenovo połączą działy produkcji komputerów - podała w czwartek agencja Kyodo. Dodano, że powstanie spółka joint venture z bankiem Development Bank of Japan (DBJ), a wartość transakcji to blisko 250 mln dolarów.

Rozmowy, trwające od 2016 r. zakończyły się sukcesem
Rozmowy, trwające od 2016 r. zakończyły się sukcesem (Chen jialiang - Imaginechina/FOTOLINK)
bEqeMfoB

Japońska firma Fujitsu i chińskie Lenovo połączą działy produkcji komputerów - podała w czwartek agencja Kyodo.

Jak poinformowały firmy, powstanie spółka joint venture z bankiem Development Bank of Japan (DBJ). Lenovo przejmie 51 proc. udziałów wydzielonego w ubiegłym roku działu komputerowego japońskiego producenta, a bank DBJ - 5 proc. Wartość transakcji to blisko 250 mln dolarów.

Według Fujitsu transfer udziałów do Lenovo i DBJ nastąpi między kwietniem a czerwcem przyszłego roku. W ramach umowy Fujitsu zachowa markę i system produkcji.

bEqeMfoD

Fujitsu i Lenovo ogłosiły w październiku 2016 roku, że prowadzą rozmowy w sprawie partnerstwa strategicznego dotyczącego produkcji komputerów osobistych. Wówczas wyjaśniono, że wraz "nieustannym kurczeniem się rodzimego rynku" pecetów Fujitsu chce wzmocnić pozycję i konkurencyjność poprzez "połączenie sił" z Lenovo.

Zobacz także: Tak naprawia się twoje komputery

Firma Lenovo, która w 2005 roku przejęła dział komputerów i laptopów od IBM (International Business Machines), ma już na japońskim rynku spółkę joint venture z największym tamtejszym graczem w branży komputerów osobistych - konsorcjum NEC.

bEqeMfoJ

autor: Magdalena Jarco

bEqeMfpe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(2)
Chans
3 lata temu
Fujitsu robiło dobre laptopy. Szkoda będzie. Lenovo robi trochę dobrych, ale te tanie popularne to zwykły chłam. Fujitsu chyba bardzo zmarnieje.
darek
4 lata temu
No i oczywiście rodzinna atmosfera.