Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Konflikt na Ukrainie. Separatyści stawiają warunki

0
Podziel się:

Są gotowi do rozmów, jeżeli Kijów nie będzie prowadzić aktywnych działań politycznych i wojskowych na Wschodzie.

Konflikt na Ukrainie. Separatyści stawiają warunki
(PAP/EPA)

Rebelianci są gotowi do rozmów, jeżeli Kijów nie będzie prowadzić aktywnych działań politycznych i wojskowych na Wschodzie. Oświadczenie w tej sprawie wydali przedstawiciele samozwańczych republik: donieckiej Andrij Purhin i ługańskiej Ołeksij Kariakin.

Twierdzą oni, wbrew stanowisku Kijowa, że niedzielne pseudowybory są zgodne z prawem i z porozumieniami z Mińska. Ich zdaniem mieszkańcy Zagłębia Donieckiego sami sobie nadali wyjątkowy status, a uchwalane w Kijowie ustawy nie działają na terenie zajętym przez separatystów.

Jednocześnie oskarżają Ukraińców nie tylko o naruszanie zawieszenia broni, ale też o nie wypłacanie pensji i emerytur mieszkańcom Zagłębia Donieckiego. Chcą przy tym równoprawnych rozmów z Kijowem, ale konieczne jest wcześniejsze wstrzymanie _ politycznych i wojskowych nacisków _.

Donieck i Ługańsk obiecują też współpracę gospodarczą w handlu węglem, energią elektryczną i produktami rolnymi. Chcą, aby samozwańcze republiki pozostały w strefie hrywni.

Ukraińskie władze oceniły niedziele pseudowybory samozwańczych władz jako zerwanie porozumień z Mińska, które przewidywały przeprowadzenie lokalnych wyborów zgodnych z ukraińskim prawem.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/130/m325506.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wojna-na-ukrainie-moskwa-przygotowuje,71,0,1651783.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) "Rosja ściągnęła sześć platform rakietowych" Rosja ściągnęła sześć mobilnych platform rakietowych Iskander - poinformował ukraiński ekspert wojskowy
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/m325067.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wojna-na-ukrainie-ostrzal-lotniska-w,194,0,1651650.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Separatyści ostrzelali ukraińskie lotnisko Od czasu weekendowych pseudowyborów bojówkarze powstrzymują się od szturmowania ukraińskich pozycji, choć dochodzi do ataków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/225/m317409.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/wojna-na-ukranie-nowa-szefowa-unijnej,102,0,1651558.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wojna na Ukranie. Nowa szefowa unijnej dyplomacji zabiera głos Federica Mogherini poddała w wątpliwość skuteczność sankcji nałożonych na Rosję i wyraziła obawę, że wybory w Donbasie mogą oznaczać ostateczne fiasko porozumienia z Mińska.
wiadmomości
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)