Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt izraelsko-palestyńki. Egzekucja szpiegów w Strefie Gazy

0
Podziel się:

Jeden z mężczyzn został powieszony, a drugi rozstrzelany przez pluton egzekucyjny.

Konflikt izraelsko-palestyńki. Egzekucja szpiegów w Strefie Gazy
(EAST NEWS)

Dwaj Palestyńczycy oskarżeni o szpiegowanie na rzecz Izraela zostali straceni wczoraj w Strefie Gazy - poinformował rządzący tą palestyńską enklawą radykalny Hamas.

Mężczyźni, z których jeden został powieszony, a drugi rozstrzelany przez pluton egzekucyjny, _ dostarczali okupantowi (Izraelowi) informacji, które doprowadziły do aktów męczeństwa ze strony (palestyńskich) obywateli _ - poinformowało ministerstwo spraw wewnętrznych w wydanym oświadczeniu.

Skazani przekazywali władzom izraelskim informacje, które później służyły do zabijania Palestyńczyków i bombardowania celów na terytorium Strefy Gazy - podkreślił resort. Obaj mieli dostęp do prawników - zaznaczono.

Od 2007 r., gdy kontrolę nad Strefą Gazy przejął radykalny Hamas, stracono co najmniej 19 więźniów, z czego 10 było oskarżonych o działalność szpiegowską. Za stosowanie kary śmierci Hamas był wielokrotnie krytykowany przez obrońców praw człowieka.

Palestyńskie prawo przewiduje, że ostateczną decyzję o wykonaniu egzekucji podejmuje prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas. Hamas nie zgadza się jednak na takie konsultacje, mimo że w kwietniu zawarł porozumienie z ugrupowaniem Abbasa, umiarkowanym Fatahem, w sprawie utworzenia wspólnego rządu przejściowego i rozpisania wyborów.

Hamas, który nie zamierza uznać państwa żydowskiego i odmawia mu prawa do istnienia, jest uważany przez Izrael, USA oraz inne państwa za organizację terrorystyczną.

Czytaj więcej w Money.pl
Izrael nie będzie negocjował z Palestyną, jeśli... Premier Izraela Benjamin Netanjahu powtórzył dziś, że jego rząd nie będzie uczestniczył w rozmowach pokojowych z palestyńskim rządem, jeśli częścią składową tego gabinetu będzie radykalny Hamas.
"Czas na przerwę w procesie pokojowym" Sekretarz stanu USA powiedział, że konieczna jest pauza w izraelsko-palestyńskim procesie pokojowym, która posłuży mu do zweryfikowania sytuacji.
Palestyńczycy nie wierzą już w pokój 63,1 proc. Palestyńczyków nie wierzy, by istniały szanse na pokojowe rozwiązanie konfliktu z Izraelem.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)