Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt na Ukrainie. Ławrow: Kijów musi przerwać operację

0
Podziel się:

Szef MSZ Rosji omówił sytuację na Ukrainie w rozmowie telefonicznej z sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym.

Konflikt na Ukrainie. Ławrow: Kijów musi przerwać operację
(ec.europa.eu)
bFdMgRyt

Szef MSZ Rosji omówił sytuację na Ukrainie w rozmowie telefonicznej z sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym. Rosyjski minister oświadczył, że Kijów powinien niezwłocznie przerwać operację w południowo-wschodnich regionach kraju.

Jak podało MSZ Rosji w komunikacie na stronie internetowej resortu, Ławrow apelował też o rozpoczęcie na Ukrainie jak najszybciej dialogu narodowego. W jego ramach powinny, jak mówił, odbywać się bezpośrednie rozmowy z przedstawicielami południowo-wschodnich regionów Ukrainy w celu pokojowego uregulowania sytuacji.

Szef rosyjskiej dyplomacji po raz kolejny nazwał działania ukraińskich sił bezpieczeństwa we wschodnich obwodach _ operacją karną _. Wcześniej w środę Ławrow ocenił, że naród Ukrainy jest pchany ku bratobójczej wojnie. Według komunikatu MSZ Rosji rozmowa Ławrowa i Kerry'ego odbyła się z inicjatywy strony amerykańskiej.

bFdMgRyv

W Doniecku na wschodzie Ukrainy od poniedziałku trwa aktywna faza operacji militarnej przeciwko prorosyjskim separatystom. Według władz w tej fazie działań zginęło 40 osób. Ogółem od rozpoczęcia działań przeciwko separatystom w dwóch wschodnich obwodach - donieckim i ługańskim - zginęło kilkaset osób. Operację prowadzą ukraińskie siły zbrojne i Gwardia Narodowa.

Czytaj więcej w Money.pl

bFdMgRyW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)