Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt na Ukrainie. Putin grozi militarnie UE i NATO?

0
Podziel się:

Prezydent Rosji Władimir Putin miał straszyć inwazją wojskową na Warszawę czy Wilno. Tak twierdzi prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.

Konflikt na Ukrainie. Putin grozi militarnie UE i NATO?
(World Economic Forum)

Niemiecki dziennik _ Sueddeutsche Zeitung _ dotarł do zapisu rozmów na ten temat jakie Poroszenko odbył z szefem Komisji Europejskiej Jose Manuelem Barroso.

Barroso był w Kijowie w miniony piątek. Jak donosi _ Sueddeutsche Zeitung _ Petro Poroszenko opowiedział mu wówczas o jednej z rozmów z prezydentem Rosji. Władimir Putin miał w niej oświadczyć, że gdyby chciał to w ciągu dwóch dni rosyjskie wojska mogłyby się znaleźć nie tylko w Kijowie, ale też w Rydze, Wilnie, Tallinie, Warszawie czy Bukareszcie.

Gazeta zauważa, że Putin do tej pory nie groził militarnie krajom NATO czy Unii Europejskiej. Wcześniej wspominał jedynie o możliwości zajęcia Kijowa. W jednej z rozmów z Poroszenką, Putin miał też ostrzec ukraińskiego prezydenta, aby nie zdawał się na Unię Europejską.

Rosyjski przywódca miał powiedzieć, że jest w stanie utworzyć w Radze Europejskiej koalicję państw, które będą blokować decyzje niekorzystne dla Moskwy. _ Sueddeutsche Zeitung _ przypomina, że kraje takie jak Słowacja, Bułgaria, Węgry czy Cypr są niechętne sankcjom wobec Rosji.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin: Zachód sprowokował kryzys na Ukrainie W opinii prezydenta Rosji, ukraiński konflikt jest wykorzystywany do reanimacji NATO.
Prezydent Chin apeluje i wzywa do dialogu _ - Chiny opowiadają się za rozwiązaniem kryzysu na Ukrainie środkami politycznymi i wzywają wszystkie strony (konfliktu) na Ukrainie do rozpoczęcia wszechstronnego dialogu tak szybko jak to możliwe - _powiedział Xi Jinping.
Konflikt na Ukrainie. Dwa polskie ambulanse trafią do ukraińskich medyków Karetki z Mazowsza będą wspomagać pracę lekarzy i felczerów z regionu iwano-frankowskiego.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)