Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
konflikt w iraku
23.08.2014 16:25

Konflikt w Iraku. Papież daje milion dolarów poszkodowanym

Biskup Rzymu przekazał pieniądze na doraźną pomoc mniejszościom religijnym, prześladowanym w Iraku przez państwo islamskie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CPP / Polaris/East News)

Biskup Rzymu przekazał milion dolarów na doraźną pomoc mniejszościom religijnym, prześladowanym w Iraku przez państwo islamskie. Ujawnił to włoski kardynał Fernando Filoni, który w jego imieniu odwiedził niedawno Bagdad i miasto Ebril, stolicę irackiego Kurdystanu.

Kardynał zawiózł osobiście jedną dziesiątą sumy wyasygnowanej przez papieża z funduszu przeznaczonego na jego działalność charytatywną.

Trzy czwarte miliona otrzymają wspólnoty katolickie, pozostałe 250 tysięcy inne mniejszości religijne, w tym jazydzi, wyznawcy prastarej religii synkretycznej, łączącej elementy chrześcijaństwa i islamu. Wszyscy oni zostali zmuszeni do opuszczenia swych domostw, ponieważ odmówili przejścia na islam, jak żądają dżihadziści.

Kardynał Filoni oświadczył po spotkaniu z papieżem, któremu złożył relację ze swej misji, że Kościół katolicki nie opuści chrześcijan żyjących w Iraku. Taka jest _ linia papieża Franciszka _, podkreślił prefekt watykańskiej Kongregacji ewangelizacji narodów, czuwającej nad misjami.

W czasie drugiej wojny w Zatoce Perskiej w 2003 jako nuncjusz apostolski Filoni był jedynym zachodnim dyplomatą, który nie wyjechał z Bagdadu.

Czytaj więcej w Money.pl
Papież Franciszek powrócił z Korei Południowej Jednak władze północnokoreańskie odrzuciły zaproszenie archidiecezji seulskiej dla katolickiej delegacji z Korei Północnej do udziału w mszy w intencji pokoju i pojednania.
Ukamienowali mężczyznę za cudzołóstwo Amerykański minister obrony ocenił, że ekstremiści stanowią zagrożenie, które wykracza poza te, znane dotąd Amerykanom.
"Polska powinna pomóc Irakowi i regionowi" Prezydencki doradca Roman Kuźniar przekonuje, że Polska powinna być uczestnikiem koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu.
Tagi: konflikt w iraku, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz