Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt wokół PZU powinien być rozwiązany w 2006 roku

0
Podziel się:

Premier Kazimierz Marcinkiewicz spodziewa się, że konflikt między Eureko a Polską dotyczący PZU zostanie rozwiązany w 2006 roku.

*Premier Kazimierz Marcinkiewicz spodziewa się, że konflikt między Eureko a Polską dotyczący PZU zostanie rozwiązany w 2006 roku. *
"Jesteśmy do takiego rozwiązania już właściwie przygotowani. Myślę, że rok 2006 przyniesie to rozwiązanie" - powiedział Marcinkiewicz na konferencji prasowej po wtorkowym posiedzeniu rządu.

Dodał, że sprawa "jest przedmiotem bardzo intensywnych prac Ministerstwa Skarbu Państwa i prace te doprowadzą do końca cały ten konflikt".

W ubiegły wtorek wiceprezes Eureko Ernst Jansen podczas posiedzenia pojednawczego przed polskim sądem poinformował, że holenderska grupa jest gotowa zawrzeć kolejną ugodę, ale pod warunkiem umożliwienia jej kupna 21 proc. akcji PZU za 2,1 mld zł i wprowadzenia PZU na giełdę.

Eureko chce również wyrównania szkód związanych ze sporem z MSP i niewykonaniem poprzednio zawartych porozumień. Obecnie swoje szkody firma szacuje na 6 mld zł.

Tymczasem w zeszłym tygodniu resort skarbu złożył skargę o uchylenie wyroku Trybunału Arbitrażowego, który rozpatrywał skargę Eureko w sprawie PZU.

W sierpniu Trybunał Arbitrażowy uznał, że Polska naruszyła niektóre warunki umowy o popieraniu i wzajemnej ochronie inwestycji pomiędzy Holandią a Polską.

Eureko skierowało sprawę do arbitrażu po tym, jak w 2002 roku rząd polski zdecydował, że zachowa kontrolę nad PZU i wycofał się z realizacji aneksu z 2001 r. do umowy prywatyzacyjnej.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)