Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

PILNE:
Dwucyfrowy wzrost przemysłu. Nowe dane GUS

Demokraci zebrali w lipcu najmniej od 14 lat. Mimo niezadowolenia Amerykanów z Trumpa

Demokraci zebrali w lipcu najmniej od 14 lat. Mimo niezadowolenia Amerykanów z Trumpa

Wśród Demokratów pojawia się frustracja. Mają siedem razy mniej pieniędzy od Republikanów Fot. Mike Mozart/flickr (CC BY 2.0)
Wśród Demokratów pojawia się frustracja. Mają siedem razy mniej pieniędzy od Republikanów

Krajowy Komitet Partii Demokratycznej (DNC) zebrał w lipcu 3,8 mln dolarów, co jest najniższą zebraną kwotą od 2003 roku. W tym czasie Komitet Partii Republikańskiej (RNC)zgromadził 10,12 mln dolarów.

DNC miał problemy ze zbieraniem datków również w poprzednich miesiącach: w kwietniu zebrano 4,7 mln dolarów, a w maju 4,3 mln dol. Tom Perez, przewodniczący DNC, zapowiedział na początku roku, że w 2017 r. ma zamiar podwoić budżet swojego komitetu - z 50 mln do 100 mln dolarów.

Trend spadkowy w tym roku sprawia, że niektórzy Demokraci zastanawiają się, dlaczego sondaże wskazujące na niezadowolenie społeczeństwa z prezydentury Donalda Trumpa nie przekładają się na zwiększone poparcie dla Partii Demokratycznej oraz związane z tym większe fundusze.

Perez uważa, że niezadowalające wyniki DNC w lipcu wynikają ze zbyt małej liczby zorganizowanych spotkań mających na celu zbiórkę funduszy oraz niedostatecznej liczby osób, które takich zbiórek dokonują.

Zobacz też: Amerykańskie media o wizycie Trumpa w Polsce


Rzecznik prasowy komitetu Michael Tyler poinformował, że DNC jest "cały czas skupiony na odbudowie" oraz że jest pewny, iż "nasza drużyna zbierze odpowiednie środki, które są potrzebne na rok 2018 i później".

W samej Partii Demokratycznej zaczęła się pojawiać frustracja. Jeden z jej członków skarżył się portalowi The Hill: "powinniśmy wygrywać (z Republikanami), to nie powinien być nawet zbliżony wynik".

Przez pierwsze siedem miesięcy 2017 r. DNC zebrał 42 mln dolarów, a RNC - 86,5 mln dolarów. Republikanie dysponują obecnie gotówką w wysokości 47,1 mln dol., a Demokraci tylko 6,9 mln dol.

Joanna Korycińska

usa, partie, świat
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
HA,HA
2017-08-24 14:45
Patrzcie mają taki problem jak totalni u nas.Niby wszyscy ich popierają a i tak zagłosują na PIS.
chcwd
2017-08-23 07:41
Jest was mało, tylko głośno ujadacie.
Ewelina
2017-08-23 03:08
Niezadowoleni z Trumpa? Kto? Hillary i jej kohorta. Czarni bandyci i rasisci. Nielegalni. Lewackie bojowki.
Pokaż wszystkie komentarze (6)