Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kongres PiS wkrótce w Warszawie

0
Podziel się:

Ma to być program, który będzie realizowany po objęciu władzy przez PiS.

Kongres PiS wkrótce w Warszawie
(Witold Rozbicki/REPORTER)

Programowy kongres PiS odbędzie się 15 lutego w Warszawie - poinformował w środę szef Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński.

Jak podkreślił Brudziński, to drugie posiedzenie IV kongresu PiS; do Warszawy ma przyjechać ponad 1200 delegatów. Spotkanie odbędzie się w jednej z dużych hal w stolicy.

Według wcześniejszych informacji lutowy kongres ma zaowocować przyjęciem nowego programu partii. - _ Nie jestem członkiem zespołu opracowującego założenia programowe, więc nie znam jego szczegółów. Najpierw także z proponowanym programem powinni zapoznać się delegaci _ - powiedział poseł.

Według niego nie będzie to programem wyborczy, _ pisany pod jedne czy drugie wybory _. _ - To ma być program, który ma być realizowany po objęciu władzy przez PiS, a realnie taka możliwość nastąpi dopiero w roku 2015 _ - zaznaczył Brudziński.

W jego ocenie, program, który przyjmą delegaci kongresu, powinien być w miarę otwarty, by można było wprowadzać do niego zmiany, np. w zależności od zaistniałej sytuacji gospodarczej.

Jak informowano wcześniej, materiał przygotowywany na kongres przez zespoły robocze złożone z posłów PiS specjalizujących się w różnych dziedzinach opracuje kilku polityków, w tym prezes Jarosław Kaczyński.

Według wcześniejszych informacji PAP, PiS zaproponuje m.in. likwidację gimnazjów i NFZ, powrót do 22-proc. stawki VAT, wprowadzenie podatku bankowego i podatku dla hipermarketów, zmiany w strukturze ministerstw.

Zamierza też przywrócić i umocnić stanowisko ministra-koordynatora ds. służb specjalnych, zakłada ponowne włączenie administracji do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Elementem programu gospodarczego PiS jest Narodowy Program Zatrudnienia (projekt ustawy został odrzucony w Sejmie).

PiS proponuje ponadto zmiany w systemie emerytalnym, m.in. odejście od reformy wydłużającej wiek emerytalny do 67 lat. W programie zdrowotnym PiS zakłada, że docelowo nakłady na służbę zdrowia powinny wynieść 6 proc. PKB.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)