Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koniec taniego sprzętu w sieci?

0
Podziel się

Producenci m.in. sprzętu AGD i mebli nie chcą, żeby ich towar w sieci sprzedawany był zbyt tanio.

Koniec taniego sprzętu w sieci?
(Giikah/CC/Flickr)
bEhsJCiJ

Producenci kranów, mebli i AGD coraz częściej nie pozwalają sklepom internetowym sprzedawać towarów taniej niż w tradycyjnych sklepach.

Jak pisze _ Gazeta Wyborcza _, jeden z producentów kranów zagroził e-sklepom, że nie będzie dawał im rabatu jeśli ceny w sieci bedą niższe o więcej niż 10 procent aktualnego cennika. Niektórzy grożą wręcz zakończeniem współpracy. Właściciele internetowych salonów sprzedaży są oburzeni.

Według dziennika, wytwórcy postępują tak pod naciskiem tradycyjnych sklepów, które nie mają tak korzystnych ofert, jak portale internetowe. Coraz częściej klienci przychodzą bowiem oglądać towar w zwykłym sklepie, natomiast kupują go w internecie, bo jest taniej.

bEhsJCiL

Nic więc dziwnego, że handel w sieci staje się coraz popularniejszy. Wg informacji Money.pl liczba internetowych zamówień sięgnie w tym roku 40 milionów. Średnio do e-koszyka wkładamy towar )za 268 złotych - wynika z raportu _ E-handel Polska 2009 _, przygotowanego przez Sklepy24.pl.* *

W Polsce działa dziś około 7,5 tysiąca sklepów internetowych. Niemal co piąty (18,5 procent) funkcjonuje w branży _ dom i ogród _. Jednak to w sklepach sprzedających w sieci sprzęt RTV, AGD i foto Polacy zostawiają najwięcej pieniędzy. Trafia do nich więcej niż co czwarta złotówka (27,6 procent), wydana w rodzimych sklepach internetowych.

źródło: sklepy24.pl, raport _ e-Handel Polska 2009 _

bEhsJCiR

Pięć lat temu wysokość transakcji wykonywanych przez Polaków w sieci wynosiła blisko 2 miliardy złotych. Do końca tego roku prognozuje się, że będzie to już ponad 13 miliardów.

bEhsJCjm
wiadomości
gospodarka
najważniejsze
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)