Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Konstytucja Biznesu przyjęta. PiS wprowadza pakiet ułatwień dla firm

37
Podziel się

Prawo przedsiębiorców, czyli najważniejsza ustawa z pakietu ułatwień dla biznesu, została w piątek przyjęta przez Sejm.

Wkrótce ministerstwo przedsiębiorczości, którym kieruje Jadwiga Emilewicz, ma zaprezentować kolejne ułatwienia.
Wkrótce ministerstwo przedsiębiorczości, którym kieruje Jadwiga Emilewicz, ma zaprezentować kolejne ułatwienia. (Pawel Wisniewski/ EastNews)
bDIrGKeZ

Informacją zdążył się już podzielić na Twitterze wicepremier Jarosław Gowin.

Jak zapowiedział Gowin, wkrótce można liczyć na kolejne propozycje ułatwień. Jak można wyczytać z rozmowy, która wywiązała się pod tweetem, te mają dotyczyć między innymi obniżenia stawek ZUS dla małych firm. Na jakich zasadach, dla kogo dokładnie i na jak długi czas - wicepremier już nie zdradził.

bDIrGKfb
Zobacz także: Zobacz też: Emilewicz o podatkach: każdy powie, że wolałby, żeby ich nie było

Konstytucja Biznesu jest to pakiet ustaw, których celem jest zreformowanie i uproszenie przepisów dotyczących prowadzenia działalności - czytamy na rządowej stronie, poświęconej projektowi.

Zmiany, które wprowadza Konstytucja Biznesu, to m. in. zasada, że co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone, a także domniemanie uczciwości przedsiębiorcy.

bDIrGKfh

Do tego nowe przepisy mają zapewnić firmom przyjazną interpretację przepisów i zasadę proporcjonalności - urząd skarbowy nie może nakładać na przedsiębiorcę nieuzasadnionych obciążeń, np. nie będzie mógł żądać dokumentów, którymi już dysponuje.

bDIrGKfC
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(37)
kiedy mały ZU...
3 lata temu
Jak PIS nie wprowadzi ZUSU dla małych firm naliczanego % od dochodu firmy to my mali przedsiębiorcy nie zagłosujemy za PISEM, mały zus drogi Panie Morawiecki powinien być wprowadzony w 2018 roku bo nikt wam nie da kredytu zaufania na 2019 wybory to już będzie za późno nikt z nas przedsiębiorców nie da się nabrać że wprowadzicie dla nas mniejszy zus po wyborach 2019. Więc jak nie będzie tej poprawki w 2018 r. to my przedsiębiorcy mikro i całe nasze rodziny nie zagłosujemy za PISEM !!!
Andrzej
3 lata temu
Niech wprowadzą tak jak jest w GB lub Niemczech to będzie raj dla przedsiębiorców i ruszy gospodarka będzie więcej firm ludzie będą mieć pracę i zatrudniać pracowników, zniknie szara strefa zwiększą się wpływy z podatków i nie będą ciągnąć zasiłków. Zus powinien być opłatą dobrowolną jak w Niemczech masz dobry miesiąc to wpłacasz nawet więcej masz słabszy miesiąc to nie płacisz ZUSU każdy sam o swój zus dba i to co uzbiera.
naiwny...
3 lata temu
Czy konstytucja Biznesu przewiduje likwidację ZUSu, Urzędu Skarbowego i wprowadzenie kar dla urzędników państwowych za permanentne traktowanie osób prowadzących działalność jak przestępców, oraz zniesienie wszelkich opłat, koncesji i innego dziadostwa ?
bDIrGKfD
Donald
3 lata temu
Podstawowym ułatwieniem dla wszystkich w tym uciemiężonym kraju jest likwidacja złodziejskiego zusu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
wiedźma
3 lata temu
Prowadzę jednoosobową działalność. Płacę podatki zgodnie z prawem, nie oszukuję, nie kupiłam hektara ziemi, żeby okradać innych obywateli za pośrednictwem KRUS. W „nagrodę” Morawiecki od nowego roku zmniejszył moje dochody o 200 PLN miesięcznie: 100 PLN w formie podwyżki haraczu ZUS i drugie 100 PLN na podwyżkę kosztów księgowości (dotychczas prowadziłam ją sama, teraz z powodu JPK muszę wynająć księgową). To są pieniądze, których zabraknie mi na pomoc medyczną, bo mimo rzekomych nadwyżek w budżecie Morawiecki likwiduje publiczną służbę zdrowia, więc za każdą wizytę u lekarza muszę płacić 150-200 PLN. Morawieckiemu nie brakuje natomiast pieniędzy na posady dla nowych pasożytów z jego bandy. Autor w/w informacji zapomniał napisać, że na mocy tej, za przeproszeniem, „konstytucji biznesu” zostaje utworzony nowy urząd „doradcy drobnego przedsiębiorcy”. Ciekawe, ilu złodziei Morawiecki zatrudni na tym stanowisku i czy da im tylko 10 tysięcy miesięcznie, czy więcej.
...
Następna strona