Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Konwencja Teraz! Petru chce zmian w 500+ i w podatkach

356
Podziel się

Obniżenie PIT i CIT do 16 proc., likwidacja KRUS i przywilejów emerytalnych - to postulaty przedstawione na konwencji programowej nowego ugrupowania Ryszarda Petru - Teraz! Polityk na sztandarach ma też zmiany w 500+ i zniesienie zakazu handlu w niedziele.

Ryszard Petru i Joanna Scheuring-Wielgus
Ryszard Petru i Joanna Scheuring-Wielgus (PAP/Paweł Supernak)
bDXQrWyd

W niedzielę odbyła się konwencja programowa nowego ugrupowania politycznego Ryszarda Petru, Joanny Scheuring-Wielgus i Joanny Schmidt - Teraz! Zgłoszono na niej szereg pomysłów gospodarczych.

Według Ryszarda Petru rządowy program Rodzina 500 Plus okazał się demograficznym fiaskiem. - Wsparcie powinno iść na pierwsze dziecko tylko dla tych, którzy są aktywni, tylko dla tych, którzy potrzebują - mówił Petru. Pieniędzy na dziecko nie otrzymaliby najbogatsi Polacy, o czym założyciel Teraz! mówił wcześniej w programie "Money. To się liczy".

Zobacz także: 500+ tylko dla pracujących, ale nie dla zamożnych. Ryszard Petru chce skorygować program

bDXQrWyf

W sprawach podatkowych Petru opowiedział się za obniżeniem PIT i CIT do 16 proc. - Podatki muszą być niskie i proste. Muszą być liniowe - zaznaczył. - Zmniejszymy ZUS do 500 złotych miesięcznie dla małych firm - zadeklarował Petru, cytowany przez RMF24.pl.

Petru chce też za rok zgłosić akces Polski do strefy euro - podaje RMF24.pl.

bDXQrWyl

Kolejnym punktem gospodarczym jego ugrupowania jest ulga budowlana "na zasadach obowiązujących w latach 90.". Ale lider Teraz! ma coś dla mniej zasobnych, których nie stać na własne M. - Wszystkim niezamożnym najemcom będziemy dopłacać miesięcznie do długoterminowego najmu - obiecał.

Liderowi Teraz! nie podoba się zakaz handlu w niedziele. Uważa, że korzystniejszym rozwiązaniem niż zamykanie sklepów jest zagwarantowanie pracownikom handlu dwóch wolnych niedziel w tygodniu.

Partia chce także zlikwidować abonament telewizyjny, daninę solidarnościową, podatek bankowy, opłatę recyklingową, opłatę za deszcz, opłatę.

bDXQrWym

W sprawach energetyki Petru postawić na energię odnawialną i konkurencję energetyczną. Co zaś do węgla, to opowiada się za tym, by skończyć z widzeniem w nim wyłącznego źródła energii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDXQrWyG
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(356)
waldek
2 lata temu
Ma chłop rację ,no ale co z tego, beneficjęci 500+ będą głusi
ewad
2 lata temu
podoba mi się !
ucho
2 lata temu
Jakby się tu dostać do koryta!
bDXQrWyH
Karrol
2 lata temu
Buraku do gnoju
Horst
2 lata temu
lider chce handlować w niedzielę.To niech jedzie do Niemiec,Austrii,Izraela Tam da upust swoim talentom.
...
Następna strona