Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Korupcja w Elektrowni Szczecin. 22 osoby zatrzymane przez CBA

48
Podziel się:

Pracownicy odpowiedzialni za nadzór nad jakością paliwa, w zamian za korzyści majątkowe, potwierdzali, że ciężarówki wypełnione odpowiednią technicznie biomasą choć w rzeczywistości tak nie było.

Korupcja w Elektrowni Szczecin. 22 osoby zatrzymane przez CBA
(KAROL SEREWIS)
bEJYDtQR

10 osób, w tym 9 pracowników Elektrowni Dolna Odra w Szczecinie, usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i łapownictwa. To kolejni zamieszani w sprawę nieprawidłowości, do których miało dochodzić przy przyjmowaniu biomasy w elektrowni.

Wśród postawionych zarzutów są m.in. te dotyczące korupcji menadżerskiej, za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat - poinformowała we wtorek Prokuratura Okręgowa w Szczecinie, która nadzoruje śledztwo dotyczące narażenia na znaczną szkodę majątkową Elektrowni Szczecin wchodzącej w skład Zespołu Elektrowni Dolna Odra.

Zatrzymań na polecenie śledczych dokonali funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

bEJYDtQT

W śledztwie ustalono, że co najmniej od czerwca 2016 r. osoby zatrudnione w Elektrowni Szczecin odbierało od dostawców biopaliwo o właściwościach niespełniających norm technicznych przewidzianych w umowie. W zamian za to przyjmowali łapówki. Według prokuratury, ich działalność spowodowała wielomilionowe straty na szkodę Polskiej Grupie Energetycznej, do której należy elektrownia.

W lutym br. funkcjonariusze CBA zatrzymali w tej sprawie 12 osób, w tym pracowników Elektrowni Dolna Odra w Szczecinie. Wśród zatrzymanych był główny inżynier ds. wytwarzania energii w elektrowni, którego ujęto podczas przyjmowania 50 tys. zł łapówki. Wszyscy usłyszeli wtedy zarzuty działania w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, a także o charakterze korupcyjnym. Wobec trzech podejrzanych zastosowano trzymiesięczny areszt, który został później przedłużony o kolejne 3 miesiące. Wobec pozostałych dziewięciu podejrzanych prokurator zastosował policyjny dozór, zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu oraz poręczenia majątkowego w kwotach od 5 tys. zł. do 60 tys. zł.

Zobacz także: Zobacz także: Afera gospodarcza w Policach. CBA zatrzymało byłych szefów zakładów chemicznych.
bEJYDtRu
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(48)
interna
4 lata temu
cala Polska jest okradana to wola o pomste do nieba niedlugo nastapi klapa ,nawet rozbior Polski gwarantowany a wiezienia juz trzeszcza w szwach nie bedzie gdzie zlodziei wszystkich pomiescic chyba ze zaplaca kaucje z kradzionych pieniedzy a reszta milion i majatki im zostana to jest byc milionerem , nic nie zrobia w koncu panstwo zbankrutuje jak Grecja
Mietek obchod...
4 lata temu
W dolnej Odrze kradli od zawsze i to nawet dzieci w przedszkolu wiedza a nas na szkolenia z etyki wysyłają haha. Kraść to miliony bo kara za to taka jak za wyniesienie kawałka drutu!
dymm
4 lata temu
czwekam teraz na tauron.................................
bEJYDtRv
Abrakadabra
4 lata temu
Tolerując złodziejstwo sami siebie okradamy. Tworzymy patologię która się rozrasta i kiedyś Twoja córka pójdzie do pracy do biura bo będzie tak wykształcona i wśród ludzi z kasą i takim podejściem będzie musiała inaczej się starać o przetrwanie. To tylko jeden przykład. Masz syna? To ,,lojalni'' koledzy go do puchy posadzą.
michu
4 lata temu
ciekawe w której Partii mieli kOlegów?
...
Następna strona