Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chiny
05.01.2014 11:00

Korupcja w Chinach. 37 tys. urzędników podejrzanych

Chińskie prokuratury wszczęły w 2013 roku ponad 27 tysięcy spraw - poinformowały media.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris Images/East News)

Chińskie prokuratury wszczęły w 2013 roku ponad 27 tysięcy spraw - poinformowały lokalne media

Prokurator generalny Cao Jianming na początku ubiegłego roku informował, że od 2008 roku w Chinach za korupcję skazano prawie 150 tysięcy osób.

Prezydent Xi Jinping zapowiadał podjęcie kampanii przeciw korupcji już w chwili objęcia władzy rok temu. Zakrojona na szeroką skalę akcja ma objąć członków partii na wszystkich szczeblach władzy.

Po zakończonym w połowie listopada 2013 roku III plenum KC Komunistycznej Partii Chin przywódcy partii wytyczyli plany reform gospodarczych na następnych 10 lat oraz zapowiedzieli walkę z korupcją we własnych szeregach.

Na członków partii nałożony został obowiązek raportowania przypadków korupcji partyjnym władzom dyscyplinarnym i szefostwu.

Korupcja wśród rządowych urzędników w Chinach jest powodem powszechnego niezadowolenia społecznego.

Czytaj więcej w Money.pl
Jest zakaz turystyki pod pozorem szkoleń Chiny zakazały oficjelom partii komunistycznej wydawania publicznych pieniędzy na turystykę pod pretekstem szkoleń wyjazdowych - poinformowało chińskie ministerstwo finansów.
Wuj Kim Dzong Una zapadł się pod ziemię W zeszłym tygodniu południowokoreańskie media donosiły, że podczas podróży służbowej do Chin mężczyzna miał poprosić o azyl polityczny w placówce dyplomatycznej Korei Południowej w tym kraju.
Udawał generała i wyłudził miliony łapówek 58-letni Dong Xianwei został aresztowany w marcu, ale dopiero w ubiegłym tygodniu o jego sprawie poinformowały media.
W Chinach panuje gigantyczna korupcja Prawie 5 tysięcy postępowań dotyczyło przypadków wręczania łapówek przekraczających kwotę miliona juanów, czyli 164 tysięcy dolarów.
Tagi: chiny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz