Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cba
20.03.2013 15:00

Korupcja w ministerstwie sprawiedliwości?

CBA bada, czy nie doszło do nadużyć przy przetargach na sprzęt komputerowy zakupowanych na wyposażenie ministerstwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło kontrolę w Ministerstwie Sprawiedliwości. Dotyczy ona zakupów usług i sprzętu teleinformatycznego - poinformował rzecznik prasowy Biura Jacek Dobrzyński.

_ Kontrola jest w sprawie decyzji dotyczących udzielania zamówień publicznych oraz rozporządzania mieniem, w związku z wydawaniem środków na zakup usług i sprzętu teleinformatycznego, w tym projektu Centrum Świadczenia Usług Rejestrowych w Ministerstwie Sprawiedliwości _ - zaznaczyło CBA. Biuro sprecyzowało, że kontrolowane są decyzje z lat 2007-2013.

Dobrzyński dodał, że zakończenie kontroli przewidywane jest na koniec czerwca._ - Kontrolę zarządził szef CBA Paweł Wojtunik, po tym jak Ministerstwo Sprawiedliwości zwróciło się do Biura z prośbą o zbadanie wątpliwości, czy nie doszło do naruszenia interesu Skarbu Państwa w procedurze udzielania zamówień publicznych _ - poinformowała rzeczniczka prasowa ministra sprawiedliwości Patrycja Loose.

Dodała, że resort sprawiedliwości po przeprowadzeniu wewnętrznego audytu poinformował pod koniec 2012 r. CBA _ o swoich wątpliwościach dotyczących m.in. zakupu w trybie niekonkurencyjnym sprzętu komputerowego oraz oprogramowania _.

Czytaj więcej w Money.pl
CBA u Gowina. Czego tam szukali? Przebywający w Opolu minister sprawiedliwości Jarosław Gowin, nie jest zaskoczony działaniami CBA.
CBA złożyło doniesienie. Prokuratura umorzyła Nie było nieprawidłowości w przetargach służby więziennej na sprzęt medyczny - uznała warszawska prokuratura i umorzyła śledztwo z doniesienia Centralnego Biura Antykorupcyjnego w tej sprawie.
Gowin: Przesadził, ale nie naruszył prawa Sprawę powinien, jego zdaniem, rozstrzygnąć samorząd sędziowski.
Tagi: cba, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz