Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kosowo: Minister sprzeniewierzył 1,2 mln dolarów?

0
Podziel się:

Misja policyjno-prawna Unii Europejskiej w Kosowie podała, że jednemu z czołowych kosowskich polityków oraz jego współpracownikom postawiono poważne zarzuty.

Kosowo: Minister sprzeniewierzył 1,2 mln dolarów?
(Mieszko Stanislawski/REPORTER)
bESpDLmd

Misja policyjno-prawna Unii Europejskiej w Kosowie EULEX podała, że jednemu z czołowych kosowskich polityków, byłemu ministrowi transportu Fatmirowi Limajowi oraz jego współpracownikom postawiono zarzuty sprzeniewierzenia 1,2 mln dolarów.

Międzynarodowy prokurator poinformował, że oskarżenia o korupcję dotyczą przetargów na budowę dróg z czasów, gdy Limaj zajmował stanowisko ministra transportu w latach 2008-2012. To już drugi zarzut dotyczący jego pracy w rządzie.

Fatmir Limaj był niegdyś bliskim współpracownikiem premiera Hashima Thaciego. Trybunał ONZ ds. zbrodni wojennych w dawnej Jugosławii oraz EULEX oczyściły go z zarzutów o zbrodnie wojenne. Jednak obecnie oskarża się go o to, że część przywłaszczonych pieniędzy publicznych wykorzystał na wydatki związane z procesem sądowymi.

bESpDLmf
Czytaj więcej w Money.pl
To nie koniec misji. Żołnierze zostają O kolejne pół roku, do 31 grudnia, przedłużony został mandat misji pokojowej UNDOF na Wzgórzach Golan.
To historyczna chwila dla Kosowa i Serbii - _ Niestety widziałam więcej masakr, więcej zabitych mężczyzn i zgwałconych kobiet niż bardzo młoda osoba powinna _ - wspominała minister wojnę z lat 1998-1999.
Szkoci wściekli na Brytyjczyków. Za UE Szef szkockiego rządu Alex Salmond oskarżył rząd brytyjski o prowadzenie kampanii przeciw niepodległości Szkocji.
"Raport ONZ narzędziem politycznego spisku" Korea Północna w przesłanym dzisiaj oświadczeniu kategoryczne i całkowicie odrzuciła wnioski nieopublikowanego jeszcze raportu specjalnej komisji ONZ.
bESpDLmG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)