Notowania

koszty ogrzewania
31.03.2013 19:13

Koszty ogrzewania będą w tym sezonie wyższe

Cały sezon grzewczy będzie droższy niż poprzedni, bo do większego zapotrzebowania na ciepło dochodzą wyższe koszty ogrzewania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ronnie44052/CC/Flickr)

*Dłuższa niż zwykle zima bije po kieszeniach właścicieli nieruchomości. Niska temperatura zwiększa koszty ogrzewania budynków. Z szacunków firmy doradczej Home Broker wynika, że każdy chłodny dzień to dla właściciela domu wydatek przynajmniej kilkunastu, a dla właściciela mieszkania - kilku złotych. *

Analityk firmy, Bartosz Turek podkreśla, że rachunki za marzec będą nawet o połowę wyższe, niż rok temu. Ekspert uważa, że cały sezon grzewczy będzie droższy niż poprzedni, bo do większego zapotrzebowania na ciepło dochodzą wyższe koszty ogrzewania. Na przykład ogrzewanie miejskie w lutym tego roku było o prawie 5 procent droższe niż rok wcześniej - dodaje.

W nieco lepszej sytuacji są osoby ogrzewające mieszkania i domy gazem, bo od stycznia to paliwo staniało. Jednak sezon grzewczy trwa od września, kiedy gaz był drogi. To sprawia, że nawet dla korzystających z błękitnego paliwa ta zima była droższa od poprzedniej.
Bartosz Turek prognozuje, że w całym bieżącym sezonie grzewczym zapotrzebowanie na ciepło będzie o 12 procent wyższe niż w poprzednim.

Czytaj więcej w Money.pl
Zima nie zamierza odejść ze stolicy. Będzie... Co najmniej do jutra śnieg będzie padał także m.in. w województwach podlaskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, łódzkim, śląskim, małopolskim i części dolnośląskiego.
"Święta świętami, ale nie ma taryfy ulgowej" Od piątku, do tej pory na polskich drogach doszło do 112 wypadków, w których 9 osób poniosło śmierć a 146 zostało rannych.
W tym kraju ogłoszą stan klęski żywiołowej? Opady mokrego śniegu poważnie skomplikowały ruch drogowy w całej wschodniej części kraju.
Tagi: koszty ogrzewania, sezon grzewczy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz