Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kotecki: Projekt budżetu z niewielkimi zmianami

0
Podziel się:

Rząd przyjął projekt z wyższymi niż pierwotnie zakładano dochodami i wydatkami.

Kotecki: Projekt budżetu z niewielkimi zmianami
(Ministerstwo Finansów)
bFfVdBcR

Deficyt budżetowy, zgodnie z przyjętym w piątek wieczorem przez rząd projektem budżetu, wyniesie w przyszłym roku 40,2 mld zł - poinformował PAP wiceminister finansów Ludwik Kotecki. Dodał także, że rząd przyjął projekt z wyższymi niż pierwotnie zakładano dochodami i wydatkami, jednak zmiany są niewielkie.

_ Deficyt w przyjętym przez rząd projekcie budżetu nie zmienił się i w przyszłym roku ma wynieść 40,2 mld zł. Niewielkim zmianą uległy wydatki i dochody. Dochody są trochę wyższe niż w założonym projekcie, wyższa jest prognoza dochodów niepodatkowych. Wobec tego zwiększeniu uległy także wydatki, Rada Ministrów pozwoliła na uwzględnienie wyższych wydatków w resortach. Są one jednak zwiększone w minimalnym stopniu _ - powiedział PAP Kotecki.

_ Podstawowe parametry budżetu nie uległy zmianie, nie tylko te makroekonomiczne _ - dodał.

bFfVdBcT

Wzrost PKB zapisany w projekcie budżetu na 2011 rok ma wynieść 3,5 proc., inflacja średnioroczna 2,3 proc., a stopa bezrobocia na koniec 2011 roku 9,9 proc. Rząd zakłada także, że wpływy z dywidend w przyszłym roku wyniosą 15 mld zł wobec 25 mld zł w 2010 roku.

Tegoroczne wykonanie budżetu zamknie się deficytem 48,3 mld zł wobec 52,2 mld zł zapisanych w ustawie budżetowej, prognozuje resort finansów.

ZOBACZ TAKŻE:

bFfVdBdu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)