Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kowal: Jest mnóstwo nadużyć wyborczych

0
Podziel się:

Zapytany o duże różnice między oficjalnymi a sondażowymi wynikami PSL, zastrzegł, że nie chce oskarżać żadnej z partii o fałszerstwa.

Kowal: Jest mnóstwo nadużyć wyborczych
(Piotr Blawicki/East News)
bEUKJGbV

Paweł Kowal z Polski Razem chce, by sądy rozpatrzyły wszystkie protesty wyborcze. Polityk mówił w radiowej Trójce o dużej skali nadużyć w trakcie niedzielnych wyborów samorządowych.

Były europoseł wspomniał o przypadkach braku niektórych partii na kartach do głosowania. Paweł Kowal skrytykował wczorajsze oświadczenie prezesów Sądu Najwyższego, Trybunału Konstytucyjnego, Naczelnego Sądu Administracyjnego i wiceszefa Krajowej Rady Sądownictwa.

Podkreślano w nim, że nie ma groźby dla uczciwości wyborów, a tworzenie _ atmosfery histerii służy anarchizowaniu państwa _. _ Sędziowie nie mogą wypowiadać się jako strona w tej sytuacji _ - mówił Paweł Kowal.

bEUKJGbX

Polityk Polski Razem podkreślił, że należy wykorzystać wszystkie instytucjonalne możliwości protestów.

_ - Prokuratura, prawnicy po cichu powinni włączyć się w badanie głosów nieważnych, żeby sprawdzić, czy tam faktycznie nie dochodziło do fałszerstw _ - powiedział Paweł Kowal. Były europoseł skrytykował rząd i prezydenta za lekceważące podejście do zamieszania w związku z liczeniem głosów.

Paweł Kowal, zapytany o duże różnice między oficjalnymi a sondażowymi wynikami PSL, zastrzegł, że nie chce oskarżać żadnej z partii o fałszerstwa. Jak powiedział, _ politycy muszą bić na alarm, ale nie są od wydawania wyroku _. Dodał, że Kancelaria Prezydenta lub któraś z organizacji pozarządowych powinna stworzyć telefon zaufania w sprawie protestów wyborczych. W ocenie Pawła Kowala, wybory w Polsce powinni również obserwować zagraniczni wysłannicy.

Czytaj więcej w Money.pl
Powtórka wyborów? Ewa Kopacz stanowczo -_ Nikt nie broni Państwowej Komisji Wyborczej. PKW nie stanęła na wysokości zadania, ale nie mylmy nieudolności Komisji z fałszowaniem wyborów _ - powiedziała szefowa rządu.
Najnowsze wyniki wyborów. PSL bije konkurentów w... Głosy policzono już w pięciu województwach. Wiemy, kto zdobył najwięcej mandatów w sejmikach samorządowych.
Błaszczak oskarża prezydenta i rząd o nadużycia Szef klubu PiS przypomniał, że jego partia proponowała zmianę kodeksu wyborczego.
bEUKJGcy
KOMENTARZE
(0)