Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kowal nowym przewodniczącym PJN

0
Podziel się:

Europoseł Paweł Kowal był jedynym kandydatem. Joanna Kluzik-Rostkowska wcześniej zrezygnowała z udziału w wyborach.

Kowal nowym przewodniczącym PJN
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Europoseł Paweł Kowal był jedynym kandydatem na przewodniczącego partii Polska Jest Najważniejsza. Joanna Kluzik-Rostkowska, na odbywającym się w Warszawie pierwszym Kongresie PJN, oświadczyła, że nie będzie kandydowała na to stanowisko.

Aktualizacja 15:13

Na Pawła Kowla głosowało 246 osób, 16 było przeciw, 11 wstrzymało się od głosu, 7 głosów było nieważnych.

Paweł Kowal zaznaczył, że ze zrozumieniem przyjął decyzję dotychczasowej szefowej partii Polska Jest Najważniejsza. Dodał, że w PJN jest miejsce na różne opinie.

- _ Myśmy dużo o tym rozmawiali. Joanna streściła różnice zdań. Chcieliśmy stworzyć partię, w której będą różnice zdań _ - powiedział Kowal.

POSŁUCHAJ PAWŁA KOWALA:

Paweł Kowal uważa, że PJN powinien samodzielnie walczyć o miejsce w Sejmie.

- _ Nie jesteśmy przeciwko nikomu i nie będziemy się łączyli z żadną z dużych partii _ - zapowiedział europoseł.

POSŁUCHAJ PAWŁA KOWALA:

Paweł Kowal podkreślił również, że nie wyobraża sobie, by Joanna Kluzik-Rostkowska nie została w PJN.

Grupa delegatów na pierwszy Kongres PJN zgłosiła także kandydaturę Joanny Kluzik-Rostkowskiej, ale po raz kolejny odmówiła. Wcześniej Kluzik-Rostkowska oświadczyła, że złoży wszelkie funkcje, jakie pełni w partii.

Kluzik-Rostkowska podkreśliła, że PJN nie powinna dążyć do współpracy z Prawem i Sprawiedliwością. Jak dodała, nie można doprowadzić do tego, by Polską rządziła opcja PiS - Sojusz Lewicy Demokratycznej. Posłanka powiedziała, że ciągle jest zdania, iż inicjatorzy PJN wyszli z PiS-u, aby z nim walczyć i nie dopuścić do sytuacji, w której premierem będzie nieprzewidywalny Jarosław Kaczyński, a wicepremierem cyniczny i niedoświadczony Grzegorz Napieralski.

Kluzik-Rostkowska powiedziała jednak, że jej koncepcja została odrzucona przez większość klubu PJN. Sygnałem tego było, że większość jego członków nie podpisała się pod projektem ustawy, dotyczącej Radia Maryja. Posłanka oświadczyła, że tylko osrty kurs i ciągłe przypominanie, jak bardzo antysystemową partią jest PiS i jak niebezpieczna jest przyszła koalicja PiS-u z SLD _ może nam wyrąbać ten kawałek przestrzeni w polityce _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/107/t79467.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/burza;przed;kongresem;pjn;przez;kowala,223,0,845023.html) Burza przed kongresem PJN. Przez Kowala? Europoseł Paweł Kowal namawiany do kandydowania na szefa PJN postawił warunek, że wybór musi się odbyć w konsensusie. Joanna Kluzik-Rostkowska zdecydowała, że nie będzie kandydować i zarekomendowała Kowala.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/171/t127403.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kluzik-rostkowska;prezesem;pjn;kongres;zdecyduje,189,0,844733.html) Kluzik-Rostkowska prezesem PJN? Kongres zdecyduje Szefa PJN wybiorą w sobotę delegaci pierwszego kongresu krajowego tej partii. Prawdopodobnie zdecydują też o współpracy ze Stronnictwem Konserwatywno-Ludowym.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/106/t79466.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kowal;szefem;pjn;libicki;obawia;sie;zmiany,118,0,844918.html) Kowal szefem PJN? Libicki obawia się zmiany Na kongresie PJN Joanna Kluzik-Rostkowska może nie być wybrana na szefa ugrupowania.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)