Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
15.10.2017 09:50

Polska wśród krajów rozwiniętych. Kaczyński: to bardzo duży sukces

Agencja indeksowa FTSE Russell ogłosiła wyniki corocznej klasyfikacji krajów pod względem statusu rozwoju, zgodnie z którymi Polska z rynków rozwijających się (Emerging Markets) przeszła do rozwiniętych (Developed Markets).

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jan Bielecki/East News)
Poprzez dziesięciolecia byliśmy tym rynkiem wschodzącym, a w tej chwili zostaliśmy uznani właśnie już za państwo rozwinięte - zaznaczył prezes PiS.

Poprzez dziesięciolecia byliśmy rynkiem wschodzącym, a w tej chwili zostaliśmy uznani właśnie już za państwo rozwinięte; to bardzo duży sukces - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Agencja indeksowa FTSE Russell ogłosiła wyniki corocznej klasyfikacji krajów pod względem statusu rozwoju, zgodnie z którymi Polska z rynków rozwijających się (Emerging Markets) przeszła do rozwiniętych (Developed Markets).

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z "Gazetą Polską" przy okazji Zjazdu Klubów "GP" w Spale wyraził opinię, że uznanie Polski za kraj rozwinięty jest "ogromnym sukcesem, jakby niedocenionym przez media".

- Poprzez dziesięciolecia byliśmy tym rynkiem wschodzącym, a w tej chwili zostaliśmy uznani właśnie już za państwo rozwinięte, więc powtarzam: bardzo duża rzecz, bardzo duży sukces i należy się tym zajmować, należy o tym mówić - podkreślił prezes PiS.

Pytany, czy w konsekwencji Polska zintensyfikuje próby wejścia do grupy G20, ocenił: "musimy jeszcze tutaj troszkę nad tym popracować i w sferze politycznej, no i w sferze gospodarczej".

- Myśmy na przykład od czasów naszego poprzedniego rządu na liście państw, jeżeli chodzi o wielkość globalnego PKB, troszkę spadli - zauważył Kaczyński. - Kiedyś przynajmniej, żeby nie liczyć Tajwanu, to byliśmy w pierwszej 20, a teraz już niestety nie jesteśmy - dodał.

Zdaniem prezesa PiS, w tej sytuacji należy "przekonywać naszych partnerów", że "nasz region powinien być reprezentowany, że Środkowa Europa jest regionem". - To nie jest przyjmowane na świecie powszechnie, ale my działamy w tym kierunku - zapewnił.

Agencja indeksowa FTSE Russell wyniki klasyfikacji ogłosiła przed kilkunastoma dniami. Decyzja wejdzie w życie we wrześniu 2018 r., zapewniając okres przejściowy na przystosowanie się do zmiany statusu.

Tagi: wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-10-2017

cudzy sukces a smakujeTo jest tylko i wylaczna zasluga poprzedniej wladzy ,W ostatnich 2 latach raczej zaczynamy sie cofac ,Pis chetnie przyznaje sie do nieswojego sukcesu … Czytaj całość

15-10-2017

UBecka zmiana 2015A ja myślałem, że jesteśmy krajem w ruinie

15-10-2017

PatrycjuszPrecz z kaczafim!!

Rozwiń komentarze (313)