Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Kalus
|

Polska wśród krajów rozwiniętych. Kaczyński: to bardzo duży sukces

313
Podziel się:

Agencja indeksowa FTSE Russell ogłosiła wyniki corocznej klasyfikacji krajów pod względem statusu rozwoju, zgodnie z którymi Polska z rynków rozwijających się (Emerging Markets) przeszła do rozwiniętych (Developed Markets).

Poprzez dziesięciolecia byliśmy tym rynkiem wschodzącym, a w tej chwili zostaliśmy uznani właśnie już za państwo rozwinięte - zaznaczył prezes PiS.
Poprzez dziesięciolecia byliśmy tym rynkiem wschodzącym, a w tej chwili zostaliśmy uznani właśnie już za państwo rozwinięte - zaznaczył prezes PiS. (Jan Bielecki/East News)

Poprzez dziesięciolecia byliśmy rynkiem wschodzącym, a w tej chwili zostaliśmy uznani właśnie już za państwo rozwinięte; to bardzo duży sukces - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Agencja indeksowa FTSE Russell ogłosiła wyniki corocznej klasyfikacji krajów pod względem statusu rozwoju, zgodnie z którymi Polska z rynków rozwijających się (Emerging Markets) przeszła do rozwiniętych (Developed Markets).

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z "Gazetą Polską" przy okazji Zjazdu Klubów "GP" w Spale wyraził opinię, że uznanie Polski za kraj rozwinięty jest "ogromnym sukcesem, jakby niedocenionym przez media".

- Poprzez dziesięciolecia byliśmy tym rynkiem wschodzącym, a w tej chwili zostaliśmy uznani właśnie już za państwo rozwinięte, więc powtarzam: bardzo duża rzecz, bardzo duży sukces i należy się tym zajmować, należy o tym mówić - podkreślił prezes PiS.

Pytany, czy w konsekwencji Polska zintensyfikuje próby wejścia do grupy G20, ocenił: "musimy jeszcze tutaj troszkę nad tym popracować i w sferze politycznej, no i w sferze gospodarczej".

- Myśmy na przykład od czasów naszego poprzedniego rządu na liście państw, jeżeli chodzi o wielkość globalnego PKB, troszkę spadli - zauważył Kaczyński. - Kiedyś przynajmniej, żeby nie liczyć Tajwanu, to byliśmy w pierwszej 20, a teraz już niestety nie jesteśmy - dodał.

Zdaniem prezesa PiS, w tej sytuacji należy "przekonywać naszych partnerów", że "nasz region powinien być reprezentowany, że Środkowa Europa jest regionem". - To nie jest przyjmowane na świecie powszechnie, ale my działamy w tym kierunku - zapewnił.

Agencja indeksowa FTSE Russell wyniki klasyfikacji ogłosiła przed kilkunastoma dniami. Decyzja wejdzie w życie we wrześniu 2018 r., zapewniając okres przejściowy na przystosowanie się do zmiany statusu.

wiadomości
gospodarka
komentarze giełdowe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(313)
Ralf
6 lat temu
A pan JArek do niedorozwiniętych :D
Polak
6 lat temu
Chyba czas szukac bezpiecznego banku za granicą. Myślę ze w tych niedobrych Niemczech sie niejeden znajdzie.
Aad
6 lat temu
To bardzo duży sukces Twoich poprzedników. Niestety ale gospodarki nie rozpędza się przez rok działalności partyjnej. Efekty Twoich zmian będą widoczne za 4-6 lat.
Balcer
6 lat temu
w dwa lata jesteśmy światową potęgą ekonomiczną :)
jano
6 lat temu
Wystarczy już tej goebelsowskiej propagandy.
...
Następna strona