Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kreml z podwyżkami wstrzyma się do wyborów

0
Podziel się:

Władimir Putin ogłosił, że podwyżki cen prądu i gazu zostaną wprowadzone z półrocznym opóźnieniem.

Kreml z podwyżkami wstrzyma się do wyborów
(kmu.gov.ua)

Premier Rosji Władimir Putin ogłosił w poniedziałek, że podwyżki cen prądu i gazu zostaną wprowadzone z półrocznym opóźnieniem, od lipca 2012 roku. Dzięki temu niemile widziane podwyżki wejdą w życie dopiero po wyborach prezydenckich w marcu - zauważa Reuters.

_ - Biorąc pod uwagę, że latem spada zużycie energii, przejście do wyższej taryfy dla konsumentów będzie (latem) łagodniejsze niż byłoby w styczniu _ - powiedział premier na posiedzieniu rządowej komisji budżetowej.

Podwyżki wprowadzane na początku każdego roku przez państwowych monopolistów, m.in. Gazprom czy rosyjskie koleje, spotykają się z niechęcią społeczeństwa i podsycają inflację.

Putin zwrócił się do ministrów z prośbą, by wraz z szefami państwowych gigantów opracowali nowe plany inwestycyjne, które zazwyczaj są finansowane głównie z podwyżek cen.

W lipcu 2012 roku ceny Gazpromu wzrosną o 15 proc., rosyjskich kolei państwowych, ogólnopaństwowych i regionalnych przedsiębiorstw energetycznych o wskaźnik inflacji w wysokości 6 proc.

Decyzja premiera potrzebuje jeszcze formalnej zgody od rządu i niższej izby parlamentu, Dumy Państwowej. Pierwszy wicepremier Igor Szuwałow zapowiedział już jednak, że na poniedziałkowym posiedzeniu wszystko zostało już uzgodnione.

Najnowsze informacje z Rosji w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t89927.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/moskwa;popiera;niepodleglosc;palestyny,170,0,907690.html) Rosja da im niepodległość? Decyzja w ONZ Rosja będzie głosować w ONZ za uznaniem niepodległości Palestyny.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/88/t75352.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosjanie;wycofuja;samoloty;po;ostatniej;katastrofie,183,0,906679.html) Rosjanie wycofują samoloty po katastrofie 8 samolotów z typu Jak-42 z ponad 50, które latają dla rosyjskich kompanii zostało tymczasowo wycofanych z eksploatacji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)