Notowania

arabia saudyjska
31.12.2014 12:45

Król Abd Allah trafił do szpitala

91-letni monarcha zostanie poddany badaniom - poinformował pałac królewski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Cherie A. Thurlby/public domain/defenseimagery.mil)

_ 91-letni monarcha zostanie poddany badaniom _ - poinformował pałac królewski w krótkim oświadczeniu. Nie podano szczegółów na temat stanu zdrowia monarchy. Król objął władzę w 2005 r., ale de facto rządzi krajem od połowy lat 90. XX wieku, coraz rzadziej pojawia się publicznie.

Reprezentuje go 71-letni książę Salman ibn Abd al-Aziz as-Saud. Na początku grudnia to właśnie on podczas szczytu Rady Współpracy Zatoki Perskiej był przedstawicielem Arabii Saudyjskiej, która jest największym na świecie eksporterem ropy i głównym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych w regionie Zatoki Perskiej.

Saudyjski król przeszedł dwie operacje pleców - w październiku 2011 r. i w listopadzie 2012. Przeprowadzono je w tej samej stołecznej klinice, do której monarcha został przyjęty w środę. Wcześniej, w 2010 r., był dwukrotnie operowany w Nowym Jorku z powodu przepukliny dysku.

Zaawansowany wiek króla Abd Allaha oraz jego wielokrotne hospitalizacje regularnie wywołują spekulacje na temat przyszłości królestwa, które jest kluczowym graczem na Bliskim Wschodzie. W czerwcu 2012 r. książę Salman, przyrodni brat króla Abd Allaha, został mianowany prawowitym następcą tronu.

Czytaj więcej w Money.pl
To znów zagrozi stabilności strefy euro 25 stycznia w Grecji odbędą się przedterminowe wybory parlamentarne. Ewentualne zwycięstwo lewicowej partii Syriza może wywołać napięcie w strefie euro.
O mały włos od tragedii u wybrzeży Włoch Statek handlowy z 970 imigrantami, głównie z Syrii, wpłynął do portu Gallipoli w Apulii na południu Włoch.
Ważna decyzja Ukrainy ws. bezpieczeństwa W przyjętym przez parlament ukraiński budżecie przewidziany jest wzrost wydatków na utrzymanie, rozwój i modernizację wojska.
Tagi: arabia saudyjska, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz