Notowania

Kruk skupuje wierzytelności od Getin Noble Bank. Wartość? Pół miliarda złotych

Spółka zależna wrocławskiej firmy Kruk zawarła umowę z Getin Noble Bank. Kupi od banku wierzytelności z tytułu niezabezpieczonych kredytów o łącznej wartości prawie pół miliarda złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)

O zakupie zarząd Kruk S.A. poinformował w komunikacie giełdowym. Przetarg na zakup portfela niezabezpieczonych wierzytelności wygrała spółka Prokura NS FIZ, spółka zależna od Kruk S.A. "Wartość nominalna portfela wierzytelności, o którym mowa powyżej, wynosi około 419,7 mln zł" - poinformowała firma w komunikacie.

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. W pierwszych trzech miesiącach tego roku odnotowała 80 mln zł zysku netto wobec 61 mln zł rok wcześniej. To kolejny zakup wrocławskiej firmy.

W czerwcu firma kupiła wierzytelności od Deutsche Banku. Wtedy również transakcja była warta prawie pół miliarda złotych. Tamta transakcja opiewała na kwotę 131 mln euro, czyli ponad 550 mln zł.

Z kolei w maju informowaliśmy o zakupie wierzytelności rumuńskiego banku, należącego do francuskiej grupy Societe Generale. Wartość tamtej transakcji przekroczyła 1 mld zł. Co ciekawe - Kruk jest marką dobrze rozpoznawalną w Rumunii.

W 2016 roku Kruk zainwestował łącznie 1,3 mld zł w portfele wierzytelności, z czego 857 mln zł poza Polską. Długi kupował m.in. we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i na Słowacji. Z kolei w całym 2015 roku podmioty z grupy Kruk nabyły 86 portfeli wierzytelności o łącznej wartości nominalnej 4,9 mld zł.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy kurs giełdowy Kruka urósł o 15 proc.

Tagi: kruk, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-09-2017

AntekGdzieś na YT jest wykład J. R. Nowaka, który jest zadeklarowanym pisowcem i ma wśród nich wielu znajomych ale czasem wylicza co dojna zmiana robi źle. … Czytaj całość

28-09-2017

RodakNigdy w życiu nie spóźniłem się z jakimkolwiek rachunkiem albo ratą kredytu nawet o minutę! Dla mnie bycie uczciwym to kwestia honoru i … Czytaj całość

27-09-2017

v5Ciekawe za co to kupiła /?? Ciekawe kiedy firma ogłasi plajte bo nie potrafi ściągac długów

Rozwiń komentarze (7)