Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kruk: Zmiana koncesji TV Puls zgodna z prawem

0
Podziel się:

Była przewodnicząca KRRiT zapewnia, że decyzja o zmianie koncesji TV Puls z
wyspecjalizowanej na uniwersalną była zgodna z prawem.

Kruk: Zmiana koncesji TV Puls zgodna z prawem
(PAP/Tomasz Gzell)

*Była przewodnicząca KRRiTElżbieta Kruk zapewnia, że decyzja o zmianie koncesji TV Puls z wyspecjalizowanej na uniwersalną odbyła się na podstawie Kodeksu postępowania administracyjnego i była zgodna z prawem. *

"Rozumiem TVN, który pilnuje swojego biznesu, ale nic tu nie odbyło się poza prawem" - powiedziała Kruk, komentując decyzję Grupy TVN, która zwróciła się do Prokuratora Generalnego o unieważnienie decyzji przyznającej TV Puls koncesję uniwersalną.

Według TVN, zmiana koncesji odbyła się z naruszeniem prawa, ponieważ nie zastosowano trybu koncesyjnego przewidzianego w ustawie o radiofonii i telewizji.

"Decyzję o zmianie koncesji TV Puls podjęliśmy na podstawie art. 155 Kodeksu postępowania administracyjnego. Na tej samej podstawie przeprowadziliśmy dziesiątki różnych zmian koncesji, w różnym zakresie" - powiedziała Kruk.

| Art. 155 Kpa dopuszcza zmianę lub uchylenie decyzji administracyjnej "(...) jeżeli przepisy szczególne nie sprzeciwiają się uchyleniu lub zmianie takiej decyzji i przemawia za tym interes społeczny lub słuszny interes strony (...)". |
| --- |

"Na podstawie tego samego artykułu przedłużyliśmy m.in. koncesję TV4, zmieniliśmy też np. nazwę kilku programów ITI jak "Sport" na ":nSport" czy "Biznes TVN" na "TVN CNBC Biznes" - powiedziała Kruk.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)