Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kolejna giełda kryptowalut na czarnej liście KNF. Abucoins zapewnia, że działa zgodnie z prawem

Według KNF spółka Abucoins mogła dopuścić się nieuprawnionego prowadzenia działalności w zakresie świadczenia usług płatniczych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Bereźnicki)
KNF analizuje regulaminy polskich giełd kryptowalut. To może oznaczać kłopoty kolejnych firm

We wtorek na liście ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego umieszczona została spółka Abucoins z siedzibą w Poznaniu. To kolejna giełda kryptowalut, która w ostatnich dniach znalazła się na czarnej liście KNF.

Jednocześnie KNF złożył w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Według KNF spółka Abucoins mogła dopuścić się nieuprawnionego prowadzenia działalności w zakresie świadczenia usług płatniczych.

Na komunikat KNF szybko zareagowała sama spółka, która opublikowała na swojej stronie oświadczenie w tej sprawie.

"Z zaskoczeniem przyjęliśmy informację o wpisaniu naszej spółki na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. Działamy zgodnie z prawem i dbamy o bezpieczeństwo naszych użytkowników" - pisze "zespół Abucoins".

Wystarczyło jedno zdanie i przyszłość polskiej kryptowaluty wisi na włosku. Zobacz wideo:

Spółka zapewnia, że wpis na listę nie wpływa na jej bieżącą działalność. "Procedura ta oznacza jedynie, że Komisja Nadzoru Finansowego podjęła działania wyjaśniające w stosunku do spółki. Nie dotyczą one bezpieczeństwa funduszy naszych użytkowników czy narażenia ich na ryzyko" - czytamy.

"Chcemy jak najszybciej wyjaśnić sprawę i będziemy ściśle współpracować z Komisją Nadzoru Finansowego. Deklarujemy gotowość do przedstawienia wszelkich wyjaśnień i informacji umożliwiających rozwianie wątpliwości odnośnie działalności naszej firmy" - pisze spółka Abucoins.

W poniedziałek na czarną listę KNF została wpisana spółka BitBay, która reklamuje się jako "giełda numer 1 w Polsce".

Tagi: kryptowaluty, knf, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-02-2018

MaciejCo jak co ale aparat państwa ma doświadczenie w niszczeniu polskich firm

07-02-2018

jan nowakludzie UWAŻAJCIE , WSZYSTKIE FIRMY KTÓRE OFERUJĄ COŚ CO NIE MA POKRYCIA W ŻADNYM BYCIE MATERIALNYM , CZYLI NIE MOŻNA ZMATERIALIZOWAĆ TEJ WALUTY A … Czytaj całość

07-02-2018

jan nowaknic takiego plichta z amber gold też tak sie oburzał WPŁACAJCIE PUSTAKI DALEJ PIENIĄDZE OSZUSTOM I JUŻ NIEDŁUGO ZOSTANIECIE Z RĘKĄ W NOCNIKU HA HA HA … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (11)