Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Czy światu znowu grozi kryzys? Trzy czynniki, na które trzeba bacznie zwracać uwagę

Gospodarka europejska znajduje się w świetnej kondycji, z czego korzysta także Polska. W dobrej kondycji jest Azja, a także USA. Obraz jest dość sielankowy, a co może go zniszczyć?

Podziel się
Dodaj komentarz
(ChinaFotoPress)

Gospodarka europejska znajduje się w świetnej kondycji, z czego korzysta także Polska. W dobrej kondycji jest Azja, a także USA. Obraz jest dość sielankowy, a co może go zniszczyć?

- Jest szansa, że 2018 r. znów będzie dobry, bo gospodarka sama się napędza dotychczasowymi dobrymi wynikami - mówi dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB. - Jednak zawsze może wydarzyć się coś, co ten mechanizm zakłóci.

W ocenie eksperta istnieją trzy potencjalne zagrożenia:

1. zacieśnienie polityki pieniężnej, czyli wzrost stóp procentowych,

2. sytuacja w Chinach,

3. wzrost cen ropy naftowej.

Chiny mają olbrzymi wpływ na światową gospodarkę, ale dzieje się tam wiele rzeczy nieprzewidywalnych. Oto przykład: - Chińczycy masowo fałszują dokumenty, aby obejść regulacyjne restrykcje związane z rynkiem nieruchomości - mówi ekspert.

Natomiast jeżeli chodzi o ropę, to spadek cen w ostatnich latach bardzo przyczynił się do ożywienia europejskiej gospodarki. Wzrost cen byłby impulsem o przeciwnym skutku.

Są więc trzy bardzo istotne czynniki, na które w 2018 r. warto zwracać uwagę.

Tagi: kryzys gospodarczy, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
MarketNews24
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-12-2017

BacaIdzie kryzys bo gangsterz w UE szukaja pieniędzy od Polski za friko i ich niekompetencje i głupote=Nie da sie ukraść bo zmieniło sie prawo to trzeba … Czytaj całość

30-12-2017

bimber55Przed poprzednim kryzysem też była sielanka i ożywienie gospodarcze...

30-12-2017

apiBardzo wyczerpujący temat artykuł. A jaki pouczający dla wszystkich. Można np. wyciągnąć wniosek że nie ma już na świecie specjalistów od finansów, a … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (19)