Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys w Grecji. Rolnicy Grecji grożą, że sparaliżują kraj

0
Podziel się:

Grecka policja wydała oświadczenie, w którym zabrania przejazdu przez Teby, gdzie jest ustawionych ponad tysiąc dwieście traktorów.

Kryzys w Grecji. Rolnicy Grecji grożą, że sparaliżują kraj
(Joanna/Flickr (CC BY 2.0))
bEJLfbOt

Rolnicy w Grecji grożą sparaliżowaniem kraju, jeśli rząd Aleksisa Tsiprasa nie wycofa zmian w systemie emerytalnym i podatkowym, które przedstawił wierzycielom. Od południa miejscowego czasu zablokowane są Teby - strategiczny punkt komunikacyjny kraju, gdzie przebiega autostrada z Aten do Salonik.

Grecka policja wydała oświadczenie, w którym zabrania przejazdu przez Teby, gdzie jest ustawionych ponad tysiąc dwieście traktorów. Oznacza to ogromne problemy dla kierowców, którzy muszą korzystać z bocznych dróg. Rolnicy zapowiadają jednak, że jeśli rząd nie zmieni swojej decyzji, to zablokują wszystkie przejazdy z północy na południe kraju i odwrotnie, a tym samym podzielą Grecję na pół.

Deklarują, że są zdecydowani do walki o swoje roszczenia, aż do skutku. Twierdzą, że projekt reformy, który zakłada znaczne zmiany w opodatkowaniu sektora rolniczego i jednoczesne spore podwyższenie składek społecznych, jest dla nich zabójczy. Będą musieli porzucić uprawianie ziemi i szukać pracy w mieście, której także nie ma.

bEJLfbOv

Rolnicy blokują dziś także przejazd przez Wolos, a w Tebach trwa narada związków zawodowych rolników i hodowców dotycząca dalszych działań. W proteście przeciwko projektowi reformy emerytalnej uczestniczą też przedstawiciele wolnych zawodów i inne grupy społeczne, które od poniedziałku zapowiadają kolejne strajki i manifestacje.

bEJLfbOW
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)